WordPress - Plugins - MotoPress Content Editor - en to tr translation catalogue (566 entries)

en: "Disable the visual editor when writing option" should be disabled in Your Profile settings to start page builder
tr: "Yazarken Görsel Editörü devre dışı bırak seçeneği" sayfa oluşturucusunu başlatmak için profil ayarlarınızda devre dışı bırakılmalıdır

en: %postType% saved. <a href='%link%' target='_blank'>%preview%</a>
tr: %postType% kurtardı. <a href='%link%' target='_blank'>%preview%</a>

en: + Add
tr: + Ekle

en: - select -
tr: - Seç -

en: 3D Pie Chart
tr: 3D pasta grafiği

en: <b>Visual Builder button can be found in the Pages and Posts section.</b>
tr: <b>Görsel Oluşturucu düğmesi Sayfalar ve Yazılar bölümünde bulunabilir.</b>

en: <h1>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.</h1><p>Integer ac leo ut arcu dictum viverra at eu magna. Integer ut eros varius, ornare magna non, malesuada nunc. Nulla elementum fringilla libero vitae luctus. Phasellus tincidunt nulla erat, in consectetur ante ornare tempor. Curabitur egestas purus ac gravida malesuada. Vestibulum sit amet rhoncus nisi. Quisque porta enim eget nisi luctus accumsan. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.</p>
tr: <h1>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.</h1> <p>Tamsayı ac leo ut arcu özdeyiş viverra, AB magna. Tamsayı ut eros varius, ornare magna sigara, malesuada nunc. Nulla elementum ispinoz libero vitae luctus. Phasellus tincidunt nulla erat, consectetur ön ornare tempor içinde. Curabitur egestas purus ac gravida malesuada. Vestibulum sit amet rhoncus NISI. Quisque porta enim kendi NISI luctus accumsan. Interdum et malesuada alevlerini ac ante Ipsum primis faucibus.</p>

en: A calendar of your site posts
tr: Site gönderilerinizin bir takvim

en: A list or dropdown of categories
tr: Bir liste veya açılan Kategoriler

en: A monthly archive of your site posts
tr: Sitenizin aylık arşiv mesajları

en: A search form for your site
tr: Siteniz için bir arama formu

en: Access error
tr: Erişim hatası

en: Accordion
tr: Akordeon

en: Accordion Section
tr: Akordeon bölüm

en: Action
tr: Eylem

en: Activate License
tr: Lisans Etkinleştirme

en: Active
tr: Etkin

en: Add Google Font
tr: Google yazı tipi ekleme

en: Add New Font style:
tr: Yeni yazı tipi stili ekleyin:

en: Addons
tr: Eklentiler

en: Address
tr: Adres

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Always
tr: Her Zaman

en: An error occurred while removing temporary post
tr: Geçici postayı oluştururken bir hata oluştu

en: An internal error occurred during loading Visual Builder. Please submit this data to support team.
tr: Görsel Oluşturucu yükleme sırasında bir iç hata oluştu. Lütfen bu verileri destek ekibine gönderin.

en: Animate the height of the slider smoothly for slides of varying height
tr: Kaydırıcıyı slaytlar değişen yükseklik için sorunsuz yüksekliğini animasyon ekleme

en: Animation speed in milliseconds
tr: Animasyon hızı (milisaniye cinsinden)

en: Animation type
tr: Animasyon türü

en: Appear
tr: Görünür

en: Appearance effect
tr: Görünüm efekti

en: Apply
tr: Uygula

en: Aqua Blue
tr: Akua Mavisi

en: Archives
tr: Arşivler

en: Are you sure you want to delete preset "%presetLabel%"?
tr: Bu önceden tanımlı öğe silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Area Chart
tr: Alan grafiği

en: Armenian
tr: Ermeni

en: Ascending
tr: Küçükten Büyüğe

en: Attachment Page
tr: Ek sayfalar

en: Attachment is not an image
tr: Ek bir resim değil

en: Audio
tr: Ses

en: Audio File
tr: Ses dosyası

en: Audio file URL
tr: Ses dosyasının URL'si

en: Audio source
tr: Ses kaynağı

en: Audio source is empty.
tr: Ses kaynağı boştur.

en: Author
tr: Sahibi

en: Auto
tr: Otomatik

en: Auto rotate (s)
tr: Otomatik Döndür (s)

en: Autoplay
tr: Otomatik Kullan

en: Background Color
tr: Arka Plan Rengi

en: Background Image
tr: Arkapalan Resmi

en: Background Image Attachment
tr: Arkaplan resim ekle

en: Background Image Position
tr: Arka plan görüntü konumu

en: Background Image Repeat
tr: Arka plan görüntü yineleme

en: Background Image Size
tr: Arka plan resim boyutu

en: Background Position X (in %)
tr: Backgroud bulunduğu X (%)

en: Background Position Y (in %)
tr: Arkaplan konum Y (% olarak)

en: Background color
tr: Arka plan rengi

en: Background image moves slower than the foreground content
tr: Arka plan resmi ön plan içerikten daha yavaş hareket eder

en: Background shape
tr: Arka plan şekli

en: Background size
tr: Arka plan boyutu

en: Background:
tr: Arka plan:

en: Bar Chart
tr: Çubuk grafik

en: Black
tr: Siyah

en: Block size
tr: Blok boyutu

en: Border Color
tr: Kenarlık Rengi

en: Border Style
tr: Kenarlık stili

en: Bottom
tr: Alt

en: Bottom Border Width
tr: Alt Kenarlık genişliği

en: Bottom Left Border Radius
tr: Alt Sol Kenarlık Radius

en: Bottom Right Border Radius
tr: Alt sağ kenarlık Radius

en: Bottom to top
tr: Alt üst

en: Box color
tr: Kutu rengi

en: Button
tr: Düğme

en: Button Group
tr: Düğme grubu

en: Button alignment
tr: Buton Hizalama

en: Button animation
tr: Düğme animasyon

en: Button background color
tr: Düğme arka plan rengi

en: Button color
tr: Düğme rengi

en: Button icon
tr: Düğme simgesi

en: Button icon alignment
tr: Buton Hizalama

en: Button link
tr: Buton Linki

en: Button position
tr: Tuş konumu

en: Button shape
tr: Düğmesi şekli

en: Button text
tr: Buton metni

en: Button text color
tr: Düğme metin rengi

en: Buttons size
tr: Tuş Boyutu

en: Calendar
tr: Takvim

en: Call To Action
tr: Eyleme çağrı

en: Cancel
tr: İptal

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Center
tr: Merkezi

en: Centered
tr: Ortalanmış

en: Character sets:
tr: Karakter kümesi:

en: Chart
tr: Grafik

en: Chart colors
tr: Grafik renkleri

en: Chart type
tr: Grafik türü

en: Check my spelling as I type
tr: Ben yazarken benim yazım denetleme

en: Check spelling
tr: Yazımı denetle

en: Choose Action:
tr: Eylem seçin:

en: Choose an image from Media Library
tr: Ortam Kitaplığı'ndan bir resim seçin

en: Choose query type
tr: Sorgu türü seçin

en: Circle
tr: Daire

en: Circular
tr: Dairesel

en: Cite
tr: Alıntı

en: Cite url
tr: URL cite

en: Classic
tr: Klasik

en: Clear
tr: Temizle

en: Click Edit Element Style to apply style to this element only. Save style as Preset to apply to another elements. Predefined Styles may overwrite these values.
tr: Bu öğesine yalnızca stil uygulama için öğe stili Düzenle'ı tıklatın. Stil başka bir öğelerine uygulamak için hazır ayar olarak kaydedebilirsiniz. Önceden tanımlanmış stiller bu değerler üzerine yazabilir.

en: Click here to begin typing...
tr: Yazmaya başlamak için burayı tıklatın...

en: Click on image to open the link. (ex. http://yoursite.com/)
tr: Linki açmak için resme tıklaın. (Ör. http://yoursite.com/)

en: Click the text box to add and edit your content or click Edit
tr: İçerik eklemek ve düzenlemek için metin kutusuna tıklayın veya Düzenleye tıklayın

en: Click to remove More tag
tr: Daha fazla etiketi kaldırmak için tıklatın

en: Click to set More tag here
tr: Burada daha fazla etiketi ayarlamak için tıklatın

en: Close
tr: Kapat

en: Column
tr: Sütun

en: Column Chart
tr: Sütun grafiği

en: Columns count
tr: Sütun Yerleşimi

en: Comma separated HEX color values. Ex: #e0440e, #e6693e
tr: ONALTILIK renk değerleri virgülle ayrılmış. Ör: #e0440e, #e6693e

en: Comment count
tr: Yorum Sayısı

en: Contain
tr: İçerik

en: Container Width:
tr: Konteyner Genişlik:

en: Content
tr: İçerik

en: Content for logged in users
tr: Oturum açmış olan kullanıcılar için içerik

en: Content style
tr: İçerik stil

en: Convert shortcodes in excerpt to html
tr: Alıntılardaki kısa kodları HTML koduna dönüştür.

en: Countdown Timer
tr: Geri sayım sayacı

en: Cover
tr: Kapak

en: Cover image will be extended automatically
tr: Kapak resmi otomatik olarak genişletilir

en: Create New Preset
tr: Yeni etkinlik oluştur

en: Create Preset
tr: Yeni etkinlik oluştur

en: Custom
tr: Genel

en: Custom CSS code:
tr: Özel CSS kod:

en: Custom Menu
tr: Özel menü

en: Custom Style Name can contain only latin letters, numbers, hyphens and underscores.
tr: Özel stil adı yalnızca Latince harfleri, sayıları, tire ve alt çizgi içerebilir.

en: Custom Style Name:
tr: Özel stil adı:

en: Custom URL
tr: Özel URL

en: Custom button color
tr: Özel düğme rengi

en: Custom icon color
tr: Özel simge renk

en: Custom links
tr: Özel Bağlantılar

en: Custom text color
tr: Özel metin rengi

en: Dark
tr: Koyu Siyah

en: Dark Grey
tr: Koyu gri

en: Dashed
tr: Kesik çizgili

en: Data
tr: Veri

en: Data in each row separated by comma
tr: Her satırda virgülle ayrılmış verileri

en: Data in each row separated by comma. Find out more about <a href='http://en.wikipedia.org/wiki/Comma-separated_values' target='_blank'>CSV format</a>.
tr: Her satırda virgülle ayrılmış verileri. <a href='http://en.wikipedia.org/wiki/Comma-separated_values' target='_blank'> CSV biçimi</a> hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Deactivate License
tr: Lisans devre dışı bırakma

en: Default
tr: Varsayılan

en: Delay in milliseconds
tr: Milisaniye cinsinden gecikme

en: Delete
tr: Sil

en: Delete Object
tr: Nesne silme

en: Descending
tr: Büyükten Küçüğe

en: Description
tr: Açıklama

en: Desktop Style
tr: Masaüstü stilleri

en: Digits size
tr: Basamak boyutu

en: Disable
tr: Devre dışı bırakma

en: Disable Visual Builder for user groups
tr: Görsel Oluşturucuyu bu kullanıcı grupları için devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Engelli

en: Disc
tr: Disk

en: Display
tr: Görüntüle

en: Display as dropdown
tr: Açılan menü olarak görüntüler

en: Display item author if available?
tr: Yazar varsa görüntülensin mi?

en: Display item content?
tr: Öğe içeriği görüntülensin mi?

en: Display item date?
tr: Madde tarihi görüntülensin mi?

en: Display post date?
tr: Yazı Tarihini Görüntüle?

en: Display posts by category slug
tr: Görüntü kategorisi slug'den postalar

en: Display posts by tag slug
tr: Görüntü etiketi slug'den postalar

en: Divider
tr: Bölücü

en: Donut Hole
tr: Çörek delik

en: Dotted
tr: Noktalı

en: Double
tr: Çifte

en: Download Button
tr: Düğme download

en: Drag objects from the left panel to this area to start working with them
tr: Onlarla çalışmaya başlamak için bu bölgeye Sürükle nesneleri sol Masası'ndan

en: Drag objects here
tr: Sürükle nesneleri burada

en: Drag to stage to insert
tr: Sahne Alanı'na eklemek için sürükleyin

en: Duplicate Object
tr: Nesneyi çoğaltma

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit Slides
tr: Slaytları Düzenle

en: Effect of appearance
tr: Görünüm etkisi

en: Element Style and Presets:
tr: Öğe stili ve hazır ayarları:

en: Element unique ID
tr: Öğe benzersiz kimliği

en: Embed
tr: Yerleştir

en: Empty attachment or post type not equal 'attachment'
tr: Ek boş veya yazı türü 'ek' değil

en: Empty preset name is not allowed.
tr: Grup adı boş bırakılamaz.

en: Enable Visual Builder for
tr: Görsel Oluşturucuyu etkinleştir

en: Enable slideshow
tr: Slayt gösterisini etkinleştir

en: Enter Custom Style Name ex. HomePageHeader to use in Style selector and press Add Google Font button. Choose Font Family and styles of the created font style.
tr: Özel stil adı ex. HomePageHeader stil Seçicisi içinde kullanın ve Google yazı tipi Ekle düğmesine girin. Yazı tipi ailesi ve tarzlarını oluşturulan yazı tipi stili seçin.

en: Enter links for each slide here. Divide links with linebreaks (Enter).
tr: Bağlantıları her bir slayt için buraya girin. Linebreaks (Enter) bağlantılarıyla bölün.

en: Enter the RSS feed URL here
tr: Burada RSS besleme URL'ini girin

en: Error getting the attachment image src
tr: Ek görüntü src alınırken hata oluştu

en: Error while getting the attachment thumbnail
tr: Ek küçük resim alma sırasında hata oluştu

en: Error while getting the palettes
tr: Paletler alma sırasında hata oluştu

en: Error while getting the video id
tr: Video kimlik alma sırasında hata oluştu

en: Error while installing the default set of Google Fonts.
tr: Varsayılan bir Google yazı tipleri yüklerken hata oluştu.

en: Error while parsing the video URL
tr: Video URL ayrıştırılırken hata oluştu

en: Errors
tr: Hataları

en: Excerpt and More tag
tr: Alıntı ve daha fazla etiket

en: Exclude
tr: Hariç tut

en: Expand object to fill available width and height
tr: Nesne kullanılabilir genişlik ve yükseklik doldurmak için genişletin

en: Expiration Date
tr: Son kullanma tarihi

en: Expired
tr: Süresi dolmuş

en: Extra Large
tr: Çok Büyük

en: Fade
tr: Soldur

en: Feature
tr: Özellik

en: Feed title
tr: RSS Başlık

en: Fill available space
tr: Kullanılabilir alanı dolduracak

en: Fill the height of the window
tr: Pencerenin yüksekliğini doldurun

en: Find out more about chart types at <a href='https://developers.google.com/chart/' target='_blank'>Google Charts</a>
tr: <a href='https://developers.google.com/chart/' target='_blank'> Google harita</a>, grafik türleri hakkında daha fazla bilgi

en: First column left
tr: İlk sütun sola

en: Fixed
tr: Sabitlendi

en: Fixed Row Width
tr: Sabit satır genişliği

en: Flat
tr: Düz

en: Font Family
tr: Yazı tipi ailesi

en: Font Icon
tr: Yazı tipi simgeleri

en: Font size in px
tr: Piksel olarak yazı tipi boyutu

en: Format
tr: Biçim

en: Full
tr: Dolu

en: Full preview is available at the website only. Select 'Full-Width' style to stretch media to the website width.
tr: Tam önizleme sadece Web sitesinde mevcuttur. Web sitesi genişlik medyaya germek için tam genişlikli stili seçin.

en: Full width navigation
tr: Tam genişlikli gezinti

en: Georgian
tr: Gürcü

en: Give the feed a title (optional)
tr: Ek bir başlık ver (isteğe bağlı)

en: Google Fonts
tr: Google yazı tipleri

en: Google Maps
tr: Google Haritalar

en: Grayscale
tr: Gri tonlama

en: Green Grass
tr: Yeşil Çim

en: Grid
tr: Kılavuz

en: Grid Gallery
tr: Grid Galerisi

en: Groove
tr: Çizgi

en: Hide animation
tr: Animasyon gizle

en: Histogram
tr: Çubuk grafik

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Hot Summer
tr: Sıcak Yaz

en: Hover Style
tr: Kenarlık stili

en: How many items would you like to display?
tr: Kaç öğe görüntülemek ister misiniz?

en: IDs
tr: Kimlikler

en: Icon
tr: İkon

en: Icon alignment
tr: Simgeyi hizalama

en: Icon animation
tr: Simge Animasyon

en: Icon background
tr: Simge arka plan

en: Icon background color
tr: Simge arka plan rengi

en: Icon background size
tr: Simge arka plan boyutu

en: Icon color
tr: Simge renk

en: Icon custom color
tr: Simge özel renk

en: Icon custom size
tr: Özel simge boyutu

en: Icon effect
tr: Simge efekti

en: Icon image
tr: İkon görseli

en: Icon image size
tr: Simge görüntü boyutu

en: Icon indent
tr: Simgeyi hizalama

en: Icon margin Bottom
tr: Simge alt kenar boşluğu

en: Icon margin Left
tr: Simge sol kenar boşluğu

en: Icon margin Right
tr: Simge sağ kenar boşluğu

en: Icon margin Top
tr: Simge Üst kenar boşluğu

en: Icon position
tr: İkon pozisyonu

en: Icon size
tr: Simge boyutu

en: If your current browser does not support HTML5 audio or Flash Player is not installed, a direct download link will be displayed instead of the player
tr: Geçerli tarayıcı does değil çekmek HTML5 ses veya Flash Player yüklü değil, yolu tarif etmek download bağlantı-ecek var olmak göstermek yerine oyuncu

en: Image
tr: Resim

en: Image Icon
tr: Görüntü simgesi

en: Image height
tr: Resim yüksekliği

en: Image position
tr: Görüntü konumu

en: Image size
tr: Görüntü boyutu

en: Image size in pixels, ex. 200x100 or theme-registered image size. Note: the closest-sized image will be used if original one does not exist.
tr: Görüntü boyutu pixel, 200x100 gibi veya tema ön tanımlı görüntü boyutundadır. Not: Orjinal mevcut değilse, en yakın görüntü boyutu kullanılacaktır.

en: Image size in pixels, ex. 50x50 or theme-registered image size. Note: the closest-sized image will be used if original one does not exist.
tr: Görüntü boyutu pixel, 200x100 gibi veya tema ön tanımlı görüntü boyutundadır. Not: Orjinal boyut mevcut değilse, en yakın görüntü boyutu kullanılacaktır.

en: Image, Title, Text
tr: Görüntü, başlık, metin

en: Inactive
tr: Etkin olmayan

en: Incorrect video URL
tr: Yanlış URL video

en: Indent
tr: Girinti

en: Inherit
tr: Miras

en: Inherit properties from preset
tr: Hazır ayar özelliklerini devralır

en: Inner Column
tr: İç sütun

en: Inner Row
tr: İç satır

en: Insert
tr: Ekle

en: Insert Read More tag
tr: Devamını oku etiket ekle

en: Inset
tr: İç metin

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Items quantity
tr: Öğe miktarı

en: Justify
tr: Haklı çıkarmak

en: Landing
tr: İniş

en: Large
tr: Büyük

en: Layout
tr: Düzen

en: Leave this field blank to generate name automatically.
tr: Bu alan adını otomatik olarak oluşturmak için boş bırakın.

en: Left
tr: Sol

en: Left Border Width
tr: Sol Kenarlık genişliği

en: Left to right
tr: Soldan sağa

en: License Key
tr: Ruhsat anahtar

en: Licenses
tr: Lisanslar

en: Light
tr: Işık

en: Line Chart
tr: Çizgi grafik

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link 'rel' value for your custom lightbox
tr: Özel Lightbox için Link 'rel' değeri

en: Link to
tr: Şuraya Bağla

en: List
tr: Liste

en: List elements
tr: Liste öğeleri

en: List of images is empty. Select images.
tr: Görüntülerin listesi boştur. Görüntüler'i seçin.

en: Load More Button
tr: Daha fazla düğme yükle

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
tr: Günlük giriş/çıkış, admin, besleme ve WordPress bağlantıları

en: Login link text
tr: Giriş bağlantı metni

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam eu hendrerit nunc. Proin tempus pulvinar augue, quis ultrices urna consectetur non.
tr: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam AB hendrerit nunc. Proin tempus pulvinar augue, quis ultrices urna consectetur sigara.

en: Margin Bottom
tr: Alt kenar boşluğu

en: Margin Left
tr: Sol kenar boşluğu

en: Margin Right
tr: Sağ kenar boşluğu

en: Margin Top
tr: Üst kenar boşluğu

en: Maybe you are not logged in or you have no permission
tr: Giriş için yeterli izniniz yok

en: Media
tr: Medya

en: Media File
tr: Ortam dosyası

en: Media Library
tr: Ortam Kitaplığı

en: Media type
tr: Ortam türü

en: Medium
tr: Orta

en: Members Content
tr: Üyeler içeriği

en: Menu order
tr: Menü sıralaması

en: Message for not logged in users
tr: Oturum açmış olan kullanıcılar için mesaj

en: Middle
tr: Orta

en: Mobile Style
tr: Telefon stili

en: Modified
tr: Değiştirilme

en: MotoPress Slider
tr: MotoPress kaymak

en: Must start with a letter and contain dashes, underscores, letters or numbers
tr: Bir harf ile başlamalı ve çizgi, alt çizgi, harf ya da sayı içermelidir

en: Mute
tr: Sessiz

en: Name
tr: Adı

en: Navigation
tr: Gezinti

en: No Repeat
tr: Tekrarlama

en: Nonce error
tr: Nonce hatası

en: Nonce is invalid. Try to reload page
tr: Nonce geçersiz. Sayfayı yeniden yüklemeyi deneyin

en: None
tr: Hiçbiri

en: Note: Most &lt;script&gt; embeds will only appear on the published site. We recommend using &lt;iframe&gt; based embed code
tr: Not: Çoğu &lt; script &gt; gömer yalnızca yayımlanmış sitede görünür. &lt; IFRAME &gt; dayalı kullanmanızı öneririz embed kodu

en: Note: content created in Visual Builder will be displayed on your site when Visual Builder tab is active. You may switch to default Text Editor anytime but your edits will not be replicated in the visual version. Content in Text Editor tab is automatically updated with edits you make in Visual Builder.
tr: Not: Görsel Oluşturucusu'nda oluşturulan içerik Görsel Oluşturucu sekmeniz aktif olduğunda görüntülenecektir. Varsayılan metin düzenleyicisi için her zaman geçiş yapabilirsiniz ama görsel sürümünde düzenlemelerinizin çoğaltılacak değildir. Metin Düzenleyicisi sekmesinde içerik görsel Oluşturucusu'nda yaptığınız düzenlemeler ile otomatik olarak güncelleştirilir.

en: Note: some styles may work at a live site only.
tr: Not: bazı stilleri yalnızca canlı bir sitede çalışabilir.

en: Nothing found. Please enter correct address.
tr: Hiçbir şey bulunamadı. Lütfen doğru adresi girin.

en: Number of Comments to show
tr: Göstermek için yorum sayısı

en: Number of Posts to show
tr: Sayı-in posta göstermek için

en: Olive Garden
tr: Zentin Bahçesi

en: Once
tr: Bir defa

en: Only registered users will see this content.
tr: Sadece kayıtlı kullanıcılar bu içerik görüntülenir.

en: Open Visual Builder
tr: Görsel Oluşturucu'yu aç

en: Open in WordPress Editor
tr: WordPress editörü açık

en: Open link in new window (tab)
tr: Bağlantıyı yeni pencerede aç(sekme)

en: Order by
tr: Sıralama ölçütü

en: Organize Images
tr: Görüntüleri düzenle

en: Original post
tr: Orijinal posta

en: Other
tr: Diğer

en: Outline
tr: Belirginleştirme

en: Outline Circle
tr: Dış Daire

en: Outline Rounded
tr: Dış Yuvarlak

en: Outline Square
tr: Dış Kare

en: Outset
tr: Başlık

en: Padding Bottom
tr: Alt doldurma

en: Padding Left
tr: Sol doldurma

en: Padding Right
tr: Sağ doldurma

en: Padding Top
tr: Üst doldurma

en: Page
tr: Sayfa

en: Page ID
tr: Sayfa ID

en: Page IDs, separated by commas.
tr: Sayfa kimlikleri, virgülle ayrılmış.

en: Page order
tr: Sayfa sırası

en: Page title
tr: Sayfa Başlığı

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Pagination
tr: Sayfalandırma

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Parallax
tr: Paralaks

en: Paste HTML code
tr: HTML kodu yapıştırın

en: Paste the URL of YouTube video you'd like to embed
tr: YouTube video embed kodu

en: Paste the URL of a video (Vimeo or YouTube) you'd like to embed
tr: URL'yi yapıştırın (Vimeo veya YouTube) bir video embed istiyorum

en: Pause on hover
tr: Üzerine gelince duraklat

en: Pie Chart
tr: Pasta grafiği

en: Pink Dreams
tr: Pembe rüyalar

en: Place icon on border
tr: Sınır simgesi yerleştir

en: Plain
tr: Düz

en: Play file automatically when page is loaded
tr: Sayfa yüklendiğinde otomatik olarak dosyayı yürütmek

en: Post
tr: Yayınla

en: Post Style
tr: Yazı stili

en: Post Type to show
tr: Yazı tipini göster

en: Post title
tr: Gönderi Başlığı

en: Post types
tr: Post Tipi

en: Posts Grid
tr: Mesajını kılavuz

en: Posts Slider
tr: Post Slider

en: Posts count
tr: Yazı sayısı

en: Predefined Styles:
tr: Önceden tanımlanmış stiller:

en: Predefined styles will appear here if plugin or theme provides ones. Hover the Eye icon to preview style.
tr: Eklenti ya da Tema olanlar sağlarsa, önceden tanımlı stiller burada görünür. Stil önizlemesini görmek için göz simgesini hover.

en: Preset Name:
tr: Hazır Ayar Adı:

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview the page to view the animation
tr: Animasyonu görüntülemek için sayfayı önizleme

en: Product
tr: Ürün

en: Publish
tr: Yayımlama

en: Query Type
tr: Sorgu Türü

en: Quote
tr: Alıntı

en: Quote author name
tr: Alıntı yazar adı

en: Quote content
tr: Alıntı içeriği

en: RSS feed URL
tr: RSS içeriği URL

en: Random
tr: Rasgele

en: Read more
tr: Devamını Oku

en: Recent Comments
tr: Son Yorumlar

en: Recent Posts
tr: En Yeni Yazılar

en: Red
tr: Kırmızı

en: Remove
tr: Kaldır

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Rename Preset "%presetLabel%". Empty name is not allowed.
tr: Önceden ayarlanmış "%presetLabel%" yeniden adlandırın. Boş ad verilmez.

en: Renew License
tr: Lisans yenilemek

en: Repeat
tr: Tekrar

en: Repeat Horizontally
tr: Yatay olarak yinele

en: Repeat Vertically
tr: Dikey olarak yinele

en: Repeat when playback is ended
tr: Kayıttan yürütme sona erdiğinde tekrar

en: Responsive Preview
tr: Duyarlı önizleme

en: Ridge
tr: Sırt

en: Right
tr: Sağ

en: Right Border Width
tr: Sağ kenarlık genişliği

en: Right to left
tr: Sağdan Sola

en: Rotate
tr: Döndür

en: Round
tr: Yuvarlak

en: Rounded
tr: Yuvarlak

en: Row
tr: Satır

en: Save
tr: Kaydet

en: Save As Preset
tr: Önayarı Kaydet

en: Save Preset
tr: Önayarı Kaydet

en: Save as ...
tr: Farklı kaydet ...

en: Saving...
tr: Tasarruf...

en: Scroll
tr: Kaydır

en: Search
tr: Ara

en: Section content
tr: Bölüm içeriği

en: Section title
tr: Bölüm başlığı

en: Select Area
tr: Alan seçin

en: Select Image
tr: Resim seçin

en: Select Menu
tr: Menü Seç

en: Select audio file from Media Library
tr: Ortam Kitaplığı'ndan ses dosyası seçin

en: Select file from Media Library
tr: Ortam Kütüphanesinden resim seç

en: Select image for parallax effect
tr: Paralaks etkisi için resmi seçin

en: Select image to cover video
tr: Video kapağı için resim seçin

en: Select images from Media Library
tr: Ortam Kütüphanesinden resim seç

en: Select post type to populate posts from
tr: Yazı form tipini seçin

en: Select slider
tr: Kaydırıcıyı seçin

en: Select slider from the list of sliders you created for this website.
tr: Bu Web sitesi için oluşturulan kaydırıcıları listesinden bir görüntü seçin.

en: Select video from Media Library in webm, mp4 and ogg formats for cross-browser compatibility. Use <a href='http://www.mirovideoconverter.com/' target='_blank'>video converter</a> to convert your video
tr: Tarayıcı uyumululuğu için Ortam Kütüphanesinden webm, mp4 ve ogg formatlarında video seçin. Video dönüştümek için <a href='http://www.mirovideoconverter.com/' target='_blank'>video converter</a> kullanın

en: Separate with ',' to display posts that have either of these categories or with '+' to display posts that have all of these categories.
tr: İle ayrı ',' Bu kategorilerini veya ile olan posta görüntülemek için '+' Bu kategorilerin tümünün sahip posta görüntülemek için.

en: Server time
tr: Sunucu zamanı

en: Service
tr: Servis

en: Service Box
tr: Servis kutusu

en: Set Image
tr: Resmi ayarla

en: Set Images
tr: Resmi ayarla

en: Set Media
tr: Medyayı Ayarla

en: Set Video
tr: Video ayarla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings saved.
tr: Kaydedilmiş ayarlar.

en: Shape
tr: Şekil

en: Show All
tr: Tümünü göster

en: Show animation
tr: Animasyon göster

en: Show bullets
tr: Madde işaretlerini göster

en: Show button
tr: Düğmeyi göster

en: Show hierarchy
tr: Hiyerarşiyi göster

en: Show image caption
tr: Resim başlığını göster

en: Show post counts
tr: Post sayıları göster

en: Silver
tr: Gümüş

en: Simple
tr: Basit

en: Size
tr: Boyutu

en: Skyline
tr: Gökdelen

en: Slide
tr: Kaydır

en: Slideshow speed in seconds
tr: Slayt gösterisinin hızını saniyede

en: Slug
tr: Yazı Kısa İsmi

en: Small
tr: Küçük

en: Smooth height
tr: Pürüzsüz yükseklik

en: Social Buttons
tr: Sosyal düğmeleri

en: Social Share Buttons
tr: Sosyal paylaşın düğmeler

en: Solid
tr: Düz

en: Sort by
tr: Sıralama ölçütü

en: Space
tr: Uzay

en: Space around element (quick form). Click to set:
tr: Öğe (hızlı form) çevresinde boşluk bırakın. Ayarlamak için tıklatın:

en: Space between borders and tab content
tr: Kenarlıklar ve içerik sekmesi arasındaki boşluk

en: Spacing
tr: Aralığı

en: Splash Screen
tr: Karşılama ekranı

en: Square
tr: Kare

en: Status
tr: Durumu

en: Stepped Area Chart
tr: Alan grafiği bastı

en: Stretch
tr: Uzat

en: Style
tr: Stil

en: Styles:
tr: Stiller:

en: Submit your CSS code to this field to add new styles to the theme.
tr: Yeni stiller için tema eklemek için bu alana CSS kodunu girin.

en: Subtitle
tr: Altyazı

en: Supported formats: .mp3, .m4a, .ogg, .wav
tr: Oluşum taraftar: .mp3, .wav .m4a, .ogg

en: Tab
tr: Sekmesi

en: Tab content
tr: İçerik sekmesi

en: Tab title
tr: Sekme başlığı

en: Table
tr: Tablo

en: Table data is empty.
tr: Tablo verileri boş olur.

en: Tablet Style
tr: Tablet stil

en: Tabs
tr: Sekmeleri

en: Tag Cloud
tr: Etiket bulutu

en: Tags
tr: Etiketler

en: Taxonomy
tr: Taksonomi

en: Term ID
tr: Dönem kimliği

en: Terminate & Close
tr: Sonlandırmak ve kapatın

en: Text
tr: Metin

en: Text Color
tr: Yazı Rengi

en: Text Editor
tr: Metin Editörü

en: Text alignment
tr: Metin hizalama

en: Text color
tr: Metin rengi

en: Text for the login link
tr: Metin oturum açma bağlantısı için

en: Text on the button
tr: Metin üstünde belgili tanımlık düğme

en: Text size
tr: Metin boyutu

en: The changes you made will be lost if you leave this page.
tr: Bu formu kapatırsanız, yaptığınız değişiklikler kaybolacak.

en: The most recent comments
tr: En son yorumlar

en: The most recent posts on your site
tr: Sitenizde en son gönderilen mesajları

en: The slideshow will start automatically when the page is loaded
tr: Slayt gösterisi sayfa yüklendiğinde başlayacak

en: There are no Styles of this element. To apply style class from your stylesheet type it and press Enter.
tr: Bu öğe hiçbir stili vardır. O ve Enter tuşuna basın, stil sayfası türünden stil sınıf uygulamak için.

en: There are no menus
tr: Hiçbir menüler

en: There are no presets.
tr: Hiçbir ön ayar yok.

en: There are no sidebars
tr: Yok kenar çubuğunu vardır

en: There is no Content Block on this page template or Content Block Query Mode is set Custom Query. Add Content Block using the Headway Grid first or change Query Mode to Default Behaviour.
tr: Bu şablonu herhangi bir içerik engelleme olduğunu veya içerik blok sorgu modu özel sorgu ayarlanır. İçerik ilk ilerleme çizgilerinin kullanılması blok ekleme veya sorgu modu varsayılan davranışı değiştirebilirsiniz.

en: There is no Content section on the template of this page. Make sure the page template is correct.
tr: Bu sayfa şablonunda hiçbir içerik bölümü vardır. Sayfa şablonuna doğru olduğundan emin olun.

en: This Custom Style Name already exists.
tr: Bu özel stil adı zaten var.

en: This content is for registered users only. Please %login%.
tr: Bu içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar içindir. %login% lütfen.

en: This feature is only available in Pro version
tr: Bu özellik sadece Pro sürümde kullanılabilir

en: This message will see not logged in users
tr: Kullanıcıların oturum demektir bu iletiyi görürsünüz

en: Thumbnail
tr: Küçük resim

en: Time zone
tr: Saat dilimi

en: Tip: <i>Using many font styles and character sets can slow down your webpage, so only select the ones you actually need on your webpage.</i>
tr: İpucu: <i>birçok yazı tipi stillerini ve karakter kümelerini kullanarak Web sayfanızın yavaş, öylesine sadece seçme olanlar aslında sizin Web sayfasında gerekir.</i>

en: Title
tr: Başlık

en: Title & text align right
tr: Başlık ve metin sağa hizala

en: Title align right
tr: Başlığı hizalamak şu

en: Title style
tr: Başlık stili

en: Title, Image and Text
tr: Başlık, resim ve metin

en: Title, Text
tr: Başlık, metin

en: To find a specific address or location, just enter what you're looking for and press Enter
tr: Belirli adres veya konumu bulmak için sadece ne aradığını girin ve Enter tuşuna basın

en: To spell check your entry, spell checking must be enabled in your browser.
tr: İçin yazım denetimi giriş, yazım denetimi, tarayıcınızda etkinleştirilmelidir.

en: Top
tr: Sayfanın Üstü

en: Top Border Width
tr: Üst Kenarlık genişliği

en: Top Left Border Radius
tr: Üst Sol Kenarlık Radius

en: Top Right Border Radius
tr: Üst sağ kenarlık Radius

en: Top to bottom
tr: Tepeden tırnağa

en: Transparent background
tr: Saydam arka plan

en: Unknown MIME type
tr: Bilinmeyen MIME türü

en: Update
tr: Güncelleştirme

en: Update Preset
tr: Yeni etkinlik oluştur

en: Updating...
tr: Güncelleştiriliyor...

en: Url of the quoted author
tr: Teklif edilen yazar URL

en: Use 'Y' for years, 'O' for months, 'W' for weeks, 'D' for days, 'H' for hours, 'M' for minutes, 'S' for seconds. Upper-case characters for required fields and lower-case characters for display only if non-zero.
tr: Yıllardır, 'Y' kullanmak ' o'ay, hafta, ' W' 'D' için gün, saat, ' H' varım ' dakika,'ın ' saniye. Gerekli alanlar ve küçük karakterler sadece sıfırdan Eğer görüntülenmek için büyük harf karakter.

en: Use this widget to add one of your Widget Areas.
tr: Bu widget Widget alanları birini eklemek için kullanın.

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget.
tr: Bu widget bir özel menülerinizi bir widget olarak eklemek için kullanın.

en: User's local time
tr: Kullanıcının yerel saat

en: Valid (Lifetime)
tr: Geçerli (ömür boyu)

en: Valid until
tr: Tarihine kadar geçerlidir

en: Value should not be empty
tr: Değer boş olmamalı

en: Value should not be longer than 100 characters and not contain characters: \ "
tr: Değeri 100 karakterden uzun olamaz ve karakterleri içermemelidir: \ "

en: Value should not be longer than 50 characters and consist of letters from a-z (LowerCase, UpperCase), characters: _ - .
tr: Değer gerektiğini 50 karakterden uzun olamaz ve karakterleri a-z (küçük, büyük harfli), gelen mektuplar oluşur: _ -.

en: Vertical
tr: Dikey

en: Vertical Tabs
tr: Dikey sekme

en: Violet
tr: Menekşe rengi

en: Visual Builder
tr: Görsel Oluşturucu

en: Visual Builder License
tr: Görsel Oluşturucu lisansı

en: Volume
tr: Birim

en: Warm
tr: Ilık

en: Wide Image
tr: Görüntü Genişliği

en: Widgets Area
tr: Widget

en: Width (%)
tr: Genişlik (%)

en: WordPress Multisite
tr: Wordpress Çoklu Site

en: WordPress Text
tr: WordPress metin

en: WordPress visual editor is required
tr: WordPress görsel editör gerekli

en: You are about to edit the content created with the WordPress Editor. It is available as a single block and will be edited using the WordPress Editor
tr: WordPress editörü ile oluşturulan içeriği düzenlemek için Tek bir blok mevcuttur ve istimal belgili tanımlık WordPress yayıncı düzenlenecek

en: You can set caption in media library
tr: Başlığı ortam kütüphanesinde ayarlayabilirsin

en: You have no permission
tr: İzniniz yok

en: You have reached the maximum number of blocks available for this row
tr: Bloklar için bu satır kullanılabilir en yüksek sayısına ulaştınız

en: Your browser is not supported. We recommend one of these supported browsers: <a href='http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new' target='_blank'>Firefox</a>, <a href='http://www.google.com/chrome' target='_blank'>Chrome</a>.
tr: Bizim bu browser desteğimiz bulunmamaktadır.Lütfen bunlardan birini edinin : <a href='http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new' target='_blank'>Firefox</a>, <a href='http://www.google.com/chrome' target='_blank'>Chrome</a>.

en: Your most used tags in cloud format
tr: En çok kullanılan Etiket bulutu biçimi

en: Your site WordPress Pages
tr: Sitenizin WordPress sayfaları

en: Zoom
tr: Yakınlaştırma

en: ex. http://yoursite.com/ or /blog
tr: Örneğin http://yoursite.com/ veya /blog

en: login
tr: oturum açma

en: no title
tr: başlık yok

en: or
tr: veya

en: or choose one of the predefined layouts
tr: veya önceden tanımlı bir düzen seçin

en: shortcode
tr: kusur

en: template
tr: Şablon
