WordPress - Plugins - MotoPress Content Editor - en to fi translation catalogue (559 entries)

en: "View All" text
fi: "Näytä kaikki" -teksti

en: %postType% saved. <a href='%link%' target='_blank'>%preview%</a>
fi: %postType% tallennettu. <a href='%link%' target='_blank'>%preview%</a>

en: + Add
fi: + Lisää

en: - select -
fi: - valitse -

en: 3D Pie Chart
fi: 3D Sektoridiagrammi

en: A calendar of your site posts
fi: Kalenteri sivustosi artikkeleista

en: A list or dropdown of categories
fi: Lista vai pudotusvalikko kategorioista

en: A monthly archive of your site posts
fi: Kuukausittainen arkisto verkkosivustosi artikkeleista

en: A search form for your site
fi: Hakukone sivustollesi

en: Accordion
fi: Harmonikka

en: Accordion Section
fi: Harmonikan osasto

en: Action
fi: Toiminta

en: Activate License
fi: Aktivoi lisenssi

en: Active
fi: Käytössä

en: Add Google Font
fi: Lisää Google Fontti

en: Add New Font style:
fi: Lisää uusi kirjainten tyyli:

en: Add taxonomy filter.
fi: Lisää taksonomia suodatin.

en: Addons
fi: Laajennukset

en: Address
fi: Osoite

en: Alignment
fi: Sijainti

en: All
fi: Kaikki

en: Always
fi: Aina

en: An error occurred while removing temporary post
fi: Virhe tapahtui poistaessa tilapäistä artikkelia

en: Animate the height of the slider smoothly for slides of varying height
fi: Animoi kuvaesityksen korkeus sileäksi dioille, joiden korkeus vaihelee

en: Animation speed in milliseconds
fi: Animaation nopeus millisekunteissa

en: Animation type
fi: Animaatiotyyppi

en: Appear
fi: Näyttää

en: Appearance effect
fi: Ulkoasun efekti

en: Apply
fi: Hyväksy

en: Archives
fi: Arkistot

en: Area Chart
fi: Aluekaavio

en: Armenian
fi: Armenia

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Attachment Page
fi: Liitteen sivu

en: Attachment is not an image
fi: Liite ei ole kuva

en: Audio File
fi: Äänitiedosto

en: Audio file URL
fi: Äänitiedoston verkko-osoite (URL)

en: Audio source
fi: Audion lähde

en: Audio source is empty.
fi: Audilähde on tyhjä.

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Auto rotate (s)
fi: Käännä automaattisesti

en: Autoplay
fi: Automaattinen käynnistys

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Background Image Position
fi: Taustakuvan sijainti

en: Background Image Repeat
fi: Taustakuvan toisto

en: Background Image Size
fi: Taustakuvan koko

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Background image moves slower than the foreground content
fi: Taustakuva liikkuu hitaammin, kuin sen päällä oleva sisältö

en: Background shape
fi: Taustan muoto

en: Background size
fi: Taustan koko

en: Background:
fi: Valitse tausta:

en: Bar Chart
fi: Pylväsdiagrammi

en: Black
fi: Musta

en: Block size
fi: Lohkon koko

en: Border Color
fi: Reunan väri

en: Border Style
fi: Reunuksen tyyli

en: Both
fi: Molemmat

en: Bottom
fi: Alaosa

en: Bottom Border Width
fi: Alareunan leveys

en: Bottom Left Border Radius
fi: Vasemman alareunan pyöreys

en: Bottom Right Border Radius
fi: Oikean alareunan pyöreys

en: Bottom to top
fi: Alhaalta ylös

en: Box color
fi: Ruudun väri

en: Build custom query according to <a href="http://codex.wordpress.org/Function_Reference/query_posts">WordPress Codex</a>. Example: post_type=portfolio&posts_per_page=5&orderby=title
fi: Rakenna mukautettu kysely WordPressin tavalla <a href="http://codex.wordpress.org/Function_Reference/query_posts">WordPress Codex</a>. Esimerkki: post_type=portfolio&posts_per_page=5&orderby=title

en: Button
fi: Painike

en: Button Group
fi: Painikeryhmä

en: Button alignment
fi: Painikkeen sijainti

en: Button animation
fi: Painikken animaatio

en: Button background color
fi: Painikkeen taustan väri

en: Button color
fi: Väri

en: Button icon
fi: Painikkeen kuvake

en: Button icon alignment
fi: Painikekuvakkeen sijainti

en: Button link
fi: Painikkeen linkki

en: Button position
fi: Painikkeen sijainti

en: Button shape
fi: Painikkeen muoto

en: Button text
fi: Painikkeen teksti

en: Button text color
fi: Painikkeen tekstin väri

en: Buttons size
fi: Painikkeiden koko

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Center
fi: Keskelle

en: Centered
fi: Keskitetty

en: Character sets:
fi: Merkistöt:

en: Chart
fi: Kaavio

en: Chart colors
fi: Kaavion värit

en: Chart type
fi: Kaaviotyyppi

en: Check my spelling as I type
fi: Tarkista oikeinkirjoitukseni samalla kuin kirjoitan

en: Check spelling
fi: Tarkista oikeinkirjoitus:

en: Choose Action:
fi: Valitse toiminto:

en: Choose an image from Media Library
fi: Valitse kuva mediakirjastosta

en: Choose query type
fi: Valitse kyselytyyppi

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Circular
fi: Pyöreä

en: Cite
fi: Lainaa

en: Cite url
fi: Siteerauksen verkko-osoite (URL)

en: Classic
fi: Klassinen

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Click here to begin typing...
fi: Klikkaa tästä aloittaaksesi kirjoittaminen...

en: Click on image to open the link. (ex. http://yoursite.com/)
fi: Klikkaa kuvasta avataksesi linkin. (ex. http://tapiolanhonka.fi)

en: Click the text box to add and edit your content or click Edit
fi: Klikkaa tekstikehystä lisätäksesi ja muokataksesi sisältöä tai paina Muokkaa

en: Close
fi: Sulje

en: Column
fi: Sarake

en: Column Chart
fi: Sarakekaavio

en: Columns count
fi: Sarakkeiden määrä

en: Comma separated HEX color values. Ex: #e0440e, #e6693e
fi: Pilkulla erotetut HEX-väriarvot. Esim: #e0440e, #e6693e

en: Comment count
fi: Kommenttien lasku

en: Content
fi: Sisältö

en: Content for logged in users
fi: Sisältö kirjautuneille käyttäjille

en: Content style
fi: Sisällön tyyli

en: Convert shortcodes in excerpt to html
fi: Muuta shortcode otteissa html:ksi.

en: Countdown Timer
fi: Ajastin

en: Cover image will be extended automatically
fi: Kansikuvaa pidennetään automaattisesti

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom CSS code:
fi: Mukautettu CSS-koodi

en: Custom Menu
fi: Mukautettu valikko

en: Custom Style Name can contain only latin letters, numbers, hyphens and underscores.
fi: Mukautetun fontin nimi voi sisältää vain latinalaisia kirjaimia, numeroita, yhdysmerkkejä ja alaviivoja.

en: Custom Style Name:
fi: Mukautetun fontin nimi:

en: Custom Taxonomy
fi: Mukautettu taksonomia

en: Custom URL
fi: Mukautettu verkko-osoite (URL)

en: Custom button color
fi: Mukautettu painikkeen väri

en: Custom icon color
fi: Mukautettu kuvakkeen väri

en: Custom links
fi: Mukautetut linkit

en: Custom query
fi: Mukautettu kysely

en: Custom text color
fi: Mukautettu tekstin väri

en: Dark
fi: Tumma

en: Dark Grey
fi: Tummanharmaa

en: Dashed
fi: Katkoviiva

en: Data
fi: Tiedot

en: Data in each row separated by comma
fi: Tiedot jokaisella rivillä erotetaan pilkulla

en: Data in each row separated by comma. Find out more about <a href='http://en.wikipedia.org/wiki/Comma-separated_values' target='_blank'>CSV format</a>.
fi: Tiedot jokaisella rivillä erotetaan pilkulla. Lue lisää <a href='http://en.wikipedia.org/wiki/Comma-separated_values' target='_blank'>CSV-muodosta</a>.

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Deactivate License
fi: Poista lisenssi käytöstä

en: Default
fi: Oletus

en: Delay in milliseconds
fi: Viive millisekunteissa

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Object
fi: Poista objekti

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Desktop Style
fi: Työpöytätyyli

en: Digits size
fi: Numeroiden koko

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Disc
fi: Levy

en: Display
fi: Näytä

en: Display Style
fi: Näytä tyyli

en: Display as dropdown
fi: Näytä pudotusvalikkona

en: Display item author if available?
fi: Näytä kohteen tekijä, jos mahdollista?

en: Display item content?
fi: Näytä kohteen sisältö?

en: Display item date?
fi: Näytä kohteen päivämäärä?

en: Display post date?
fi: Näytä artikkelin julkaisupäivä?

en: Display posts by category slug
fi: Näytä artikkelit kategorian polkutunnuksella

en: Display posts by tag slug
fi: Näytä artikkelit avainsanan polkutunnuksella

en: Divider
fi: Jakaja

en: Donut Hole
fi: Donitsireikä

en: Dotted
fi: Pisteviiva

en: Double
fi: Kaksinkertainen viiva

en: Download Button
fi: Lataa-painike

en: Drag objects from the left panel to this area to start working with them
fi: Vedä objektit vasemmalla olevasta paneelista tälle alueelle aloittaaksesi työskenteleminen niiden kanssa

en: Drag objects here
fi: Vedä objektit tänne

en: Drag to stage to insert
fi: Vedä & pudota lisätäksesi kohteeseen

en: Duplicate Object
fi: Monista objekti

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Slides
fi: Muokkaa dioja

en: Effect of appearance
fi: Ulkonäön vaikutus

en: Element unique ID
fi: Elementin uniikki tunnus

en: Embed
fi: Upota

en: Empty attachment or post type not equal 'attachment'
fi: Tyhjä liite tai artikkelin tyyppi ei ole yhtäläinen 'liite'

en: Enable slideshow
fi: Ota käyttöön kuvaesitys

en: Enter Custom Style Name ex. HomePageHeader to use in Style selector and press Add Google Font button. Choose Font Family and styles of the created font style.
fi: Lisää mukautetun fontin nimi esim. EtusivunOtsake käyttääksesi tyylivalikossa ja paina "Lisää Google Fontti" -painiketta. Valitse luomasi fonttityylin fontti ja tyyli.

en: Enter links for each slide here. Divide links with linebreaks (Enter).
fi: Lisää linkit joka diaan tässä. Jaa linkit rivinvaihdolla (Enter).

en: Enter the RSS feed URL here
fi: Lisää RSS-syötteen verkko-osoite (URL) tähän

en: Error getting the attachment image src
fi: Virhe noudettaessa liitteen kuvan src:tä

en: Error while getting the attachment thumbnail
fi: Virhe noudettaessa liitteen pikkukuvaa

en: Error while getting the palettes
fi: Virhe noudettaessa paletteja

en: Error while getting the video id
fi: Virhe noudettaessa videon id:tä

en: Error while installing the default set of Google Fonts.
fi: Virhe asennettaessa Google Fonttien oletusryhmää.

en: Error while parsing the video URL
fi: Virhe jäsennettäessä videon verkko-osoitetta (URL)

en: Errors
fi: Virheet

en: Excerpt
fi: Ote

en: Excerpt and More tag
fi: Ote ja Lisää-avainsana:

en: Exclude
fi: Sulje pois

en: Expand object to fill available width and height
fi: Laajenna objektia täyttääksesi käytössä oleva leveys ja korkeus

en: Expiration Date
fi: Viimeinen voimassaolo päivä

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Extra Large
fi: Erittäin suuri

en: Fade
fi: Häivytä

en: Feature
fi: Ominaisuus

en: Featured Image left, Title, Content
fi: Artikkelikuva vasemmalle, otsikko, sisältö

en: Featured Image, Title, Content
fi: Artikkelikuva, Otsikko, Sisältö

en: Feed title
fi: Feedin otsikko

en: Fill available space
fi: Täytä käytettävissä oleva tila

en: Filter
fi: Suodatin

en: Find out more about chart types at <a href='https://developers.google.com/chart/' target='_blank'>Google Charts</a>
fi: Lue lisää kaaviotyypeistä <a href='https://developers.google.com/chart/' target='_blank'>Google Kaaviot</a>

en: First Filter Title
fi: Ensimmäisenä suodata otsikko

en: First Taxonomy
fi: Ensimmäinen taksonomia

en: First column left
fi: Ensimmäinen sarake vasemmalle

en: Fixed
fi: Kiinnitetty

en: Fixed Row Width
fi: Kiinnitetyn rivin leveys

en: Flat
fi: Tasainen

en: Font Family
fi: Kirjasin:

en: Font Icon
fi: Kirjasimen kuvake

en: Font size in px
fi: Kirjasimen koko pikseleinä

en: Format
fi: Muoto

en: Full
fi: Täysi

en: Full preview is available at the website only. Select 'Full-Width' style to stretch media to the website width.
fi: Täysi esikatselu on käytettävissä vain verkkosivuilla. Valitse 'Täysleveä' -tyyli venyttääksesi media verkkosivujen leveyteen.

en: Full width navigation
fi: Koko leveyden navigointi

en: Georgian
fi: Georgia

en: Give the feed a title (optional)
fi: Anna feedille otsikko (valinnainen)

en: Google Fonts
fi: Google Fontit

en: Google Maps
fi: Google Kartat

en: Grayscale
fi: Harmaasävy

en: Green Grass
fi: Vihreä ruoho

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Grid Gallery
fi: Ruudukkogalleria

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide animation
fi: Piilota animaatio

en: Histogram
fi: Histogrammi

en: Horizontal
fi: Vaaka

en: Hot Summer
fi: Kuuma kesä

en: How many items would you like to display?
fi: Kuinka monta kohdetta haluaisit näyttää?

en: ID
fi: TUNNUS

en: IDs
fi: Tunnukset

en: IDs of posts
fi: Artikkeleiden tunnukset

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon alignment
fi: Kuvakkeen sijainti

en: Icon animation
fi: Kuvakkeen animaatio

en: Icon background
fi: Kuvakkeen tausta

en: Icon background color
fi: Kuvakkeen taustan väri

en: Icon background size
fi: Kuvakkeen taustan koko

en: Icon color
fi: Kuvakkeen väri

en: Icon custom color
fi: Kuvakkeen mukautettu väri

en: Icon custom size
fi: Kuvakkeen mukautettu koko

en: Icon effect
fi: Kuvakkeen efekti

en: Icon image
fi: Kuvakkeen kuva

en: Icon image size
fi: Kuvakkeen kuvan koko

en: Icon indent
fi: Kuvakkeen sisennys

en: Icon margin Bottom
fi: Kuvakkeen marginaali alapuolella

en: Icon margin Left
fi: Kuvakkeen marginaali vasemmalla

en: Icon margin Right
fi: Kuvakkeen marginaali oikealla

en: Icon margin Top
fi: Kuvakkeen marginaali yläpuolella

en: Icon position
fi: Kuvakkeen sijainti

en: Icon size
fi: Kuvakkeen koko

en: If your current browser does not support HTML5 audio or Flash Player is not installed, a direct download link will be displayed instead of the player
fi: Jos nykyinen selaimesi ei tue HTML5-pohjaista audiota tai Flash Playeria ei ole asennettu, suora latauslinkki näytetään soittimen sijasta

en: Image
fi: Kuva

en: Image Icon
fi: Kuvan kuvake

en: Image height
fi: Kuvan korkeus

en: Image position
fi: Kuvan sijainti

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: Image size in pixels, ex. 200x100 or theme-registered image size. Note: the closest-sized image will be used if original one does not exist.
fi: Lisää kuvan koko pikseleinä esim. 200x100 (Leveys x Korkeus)

en: Image size in pixels, ex. 50x50 or theme-registered image size. Note: the closest-sized image will be used if original one does not exist.
fi: Lisää kuvan koko pikseleinä esim. 50x50 (leveys x korkeus)

en: Image, Title, Text
fi: Kuva, Otsikko, Teksti

en: Inactive
fi: Poissa käytöstä

en: Incorrect video URL
fi: Virheellinen videon verkko-osoite (URL)

en: Indent
fi: Sisennä

en: Inherit
fi: Peri

en: Inner Column
fi: Sisempi sarake

en: Inner Row
fi: Sisempi rivi

en: Insert
fi: Lisää

en: Insert Read More tag
fi: Lisää lue lisää-tägi

en: Invalid
fi: Ei kelpaa

en: Items quantity
fi: Kohteiden määrä

en: Justify
fi: Oikeuta

en: Landing
fi: Saapumis-

en: Large
fi: Iso

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Left
fi: Vasemmalle

en: Left Border Width
fi: Vasemman reunan leveys

en: Left to right
fi: Vasemmalta oikealle

en: Length of the Text
fi: Tekstin pituus

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Light
fi: Kevyt

en: Line Chart
fi: Viivadiagrammikuvio

en: Link
fi: Linkki

en: Link 'rel' value for your custom lightbox
fi: Linkin 'rel' arvo mukautetussa lightboxissa

en: Link to
fi: Linkki

en: List
fi: Luettelo

en: List elements
fi: Luettelon elementit

en: List of images is empty. Select images.
fi: Luettelo kuvista on tyhjä. Valitse kuvat.

en: Load More
fi: Lataa lisää

en: Load More Button
fi: Lataa lisää -painike

en: Load More button text
fi: Lataa lisää -painikkeen teksti

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
fi: Kirjaudu sisään/ulos, pääkäyttäjä, syöte ja WordPressin linkit

en: Login link text
fi: Kirjaudu sisään linkin teksti

en: Margin Bottom
fi: Alamarginaali

en: Margin Left
fi: Vasemman puolen marginaali

en: Margin Right
fi: Oikean puolen marginaali

en: Margin Top
fi: Ylämarginaali

en: Maybe you are not logged in or you have no permission
fi: Ehkä et ole kirjautunut sisään tai sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia

en: Media File
fi: Mediatiedosto

en: Media Library
fi: Mediakirjasto

en: Media type
fi: Mediatyyppi

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Members Content
fi: Suljettua sisältöä

en: Menu order
fi: Valikon järjestys

en: Message for not logged in users
fi: Viesti ei kirjautuneille käyttäjille

en: Middle
fi: Keskikokoinen

en: Mini
fi: Todella pieni

en: Mobile Style
fi: Mobiilityyli

en: Modal
fi: Modaalinen

en: Modified
fi: Muokattu

en: MotoPress Slider
fi: MotoPressin kuvaesitys

en: Must start with a letter and contain dashes, underscores, letters or numbers
fi: Täytyy alkaa kirjaimella ja sisältää ajatus- ja alaviivoja, kirjaimia tai numeroita

en: Mute
fi: Vaimennus

en: Name
fi: Nimi

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Newer posts
fi: Uudemmat artikkelit

en: No Repeat
fi: Ei toistoa

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Note: Most &lt;script&gt; embeds will only appear on the published site. We recommend using &lt;iframe&gt; based embed code
fi: Huomio: Useimmat &lt;script&gt; -upotukset näkyvät vain julkistetulla sivustolla. Suosittelemme käyttämään &lt;iframe&gt; -upotuskoodia

en: Note: some styles may work at a live site only.
fi: Huomio: osa tyyleistä saattaa toimia pelkästään livenä.

en: Nothing found. Please enter correct address.
fi: Mitään ei löytynyt. Kirjoita oikea osoite.

en: Number of Comments to show
fi: Näytettävien kommenttien määrä

en: Number of Posts to show
fi: Näytettävien artikkeleiden määrä

en: Older posts
fi: Vanhemmat artikkelit

en: Olive Garden
fi: Oliivi puutarha

en: Once
fi: Kerran

en: Only registered users will see this content.
fi: Vain rekisteröityneet käyttäjät näkevät tämän sisällön.

en: Open in WordPress Editor
fi: Avaa WordPressin muokkaimessa

en: Open link in new window (tab)
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa (välilehti)

en: Order by
fi: Järjestä

en: Organize Images
fi: Järjestä kuvat

en: Original post
fi: Alkuperäinen artikkeli

en: Other
fi: Muut

en: Outline
fi: Ääriviiva

en: Outline Circle
fi: Ympyrän ääriviivat

en: Outline Rounded
fi: Pyöristetyt ääriviivat

en: Outline Square
fi: Neliön ääriviivat

en: Padding Bottom
fi: Reunatäyte alapuolelle

en: Padding Left
fi: Reunatäyte vasemmalle

en: Padding Right
fi: Reunatäyte oikealle

en: Padding Top
fi: Reunatäyte yläpuolelle

en: Page
fi: Sivu

en: Page ID
fi: Sivun tunnus (ID)

en: Page IDs, separated by commas.
fi: Sivun ID:t pilkuilla erotettuina.

en: Page order
fi: Sivujen järjestys

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Pages
fi: Sivut

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Paragraph
fi: Paragrafi

en: Parallax
fi: Parallaksi

en: Paste HTML code
fi: Liitä HTML-koodi

en: Paste the URL of YouTube video you'd like to embed
fi: Liitä sen YouTube-videon verkko-osoite (URL), jonka haluat upottaa

en: Paste the URL of a video (Vimeo or YouTube) you'd like to embed
fi: Liitä sen videon (Vimeo tai YouTube) verkko-osoite (URL), jonka haluat upottaa

en: Pause on hover
fi: Pysäyttää osoittaessa

en: Pie Chart
fi: Sektoridiagrammi

en: Pink Dreams
fi: Vaaleanpunaiset unet

en: Place icon on border
fi: Aseta kuvake rajalle

en: Plain
fi: Tavallinen

en: Play file automatically when page is loaded
fi: Toista tiedoto automaattisesti, kun sivu on latautunut

en: Post
fi: Artikkeli

en: Post Read More link text
fi: Lue Lisää -linkin teksti

en: Post Style
fi: Artikkelin tyyli

en: Post Type to show
fi: Artikkelin tyyli näytettäväksi

en: Post description
fi: Artikkelin kuvaus

en: Post title
fi: Artikkelin otsikko

en: Post types
fi: Artikkeleiden tyypit

en: Posts Grid
fi: Artikkelit ruudukkona

en: Posts Slider
fi: Artikkelien kuvaesitys

en: Posts count
fi: Artikkeleiden määrä

en: Predefined Styles:
fi: Ennaltamääritellyt tyylit:

en: Predefined styles will appear here if plugin or theme provides ones. Hover the Eye icon to preview style.
fi: Ennaltamääritellyt tyylit näkyvät tässä, mikäli lisäosa tai teema tarjoaa sellaisen. Vie hiiri silmäkuvakkeen päälle esikatsellaksesi tyyliä.

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview the page to view the animation
fi: Esikatsele sivu nähdäksesi animaatio

en: Product
fi: Tuote-

en: Publish
fi: Julkaise

en: Query Type
fi: Kyselytyyppi

en: Quote
fi: Lainaus

en: Quote author name
fi: Lainauksen tekijän nimi

en: Quote content
fi: Lainauksen sisältö

en: RSS feed URL
fi: RSS-feedin verkko-osoite (URL)

en: Random
fi: Satunnainen

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Recent Comments
fi: Viimeisimmät kommentit

en: Recent Posts
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Red
fi: Punainen

en: Remove
fi: Poista

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Renew License
fi: Uudista lisenssi

en: Repeat
fi: Toista

en: Repeat Horizontally
fi: Toista vaakasuoraan

en: Repeat Vertically
fi: Toista pystysuoraan

en: Repeat when playback is ended
fi: Toista kun toisto päättyy

en: Responsive Preview
fi: Mukautuva esikatselu

en: Right
fi: Oikealle

en: Right Border Width
fi: Oikean reunan leveys

en: Right to left
fi: Oikealta vasemmalle

en: Rotate
fi: Kierrä

en: Round
fi: Pyöreä

en: Rounded
fi: Pyöristetty

en: Row
fi: Rivi

en: Save
fi: Tallenna

en: Save as ...
fi: Tallenna nimellä...

en: Saving...
fi: Tallennetaan...

en: Scroll
fi: Vieritä

en: Search
fi: Etsi

en: Second Filter Title
fi: Toisena suodata otsikko

en: Second Taxonomy
fi: Toinen taksonomia

en: Section content
fi: Osaston sisältö

en: Section title
fi: Osaston otsikko

en: Select Area
fi: Valitse alue

en: Select First Taxonomy
fi: Valitse ensimmäinen taksonomia

en: Select Image
fi: Valitse kuva

en: Select Menu
fi: Valitse valikko

en: Select Second Taxonomy
fi: Valitse toinen taksonomia

en: Select audio file from Media Library
fi: Valitse äänitiedosto mediakirjastosta

en: Select file from Media Library
fi: Valitse tiedosto mediakirjastosta

en: Select image for parallax effect
fi: Valitse kuva parallaksi efektiin

en: Select image to cover video
fi: Valitse kuva kattamaan video

en: Select images from Media Library
fi: Valitse kuvat mediakirjastosta

en: Select post type to populate posts from
fi: Valitse artikkeli-tyyppi tuodaksesi artikkelit

en: Select slider
fi: Valitse kuvaesitys

en: Select slider from the list of sliders you created for this website.
fi: Valitse kuvaesitys kuvaesityslistalta, jonka loit MotoPress Slider -lisäosalla.

en: Select video from Media Library in webm, mp4 and ogg formats for cross-browser compatibility. Use <a href='http://www.mirovideoconverter.com/' target='_blank'>video converter</a> to convert your video
fi: Valitse video Media kirjastosta webm, mp4 ja ogg muodoissa, jotta se olisi yhteensopiva kaikille selaimille.

en: Separate with ','
fi: Erottele pilkulla ','

en: Separate with ',' to display posts that have either of these categories or with '+' to display posts that have all of these categories.
fi: Erottele ',' näyttääksesi artikkelit, joissa on joku näistä avainsanoista tai '+' näyttääksesi artikkelit, joissa ovat kaikki nämä avainsanat.

en: Separate with ',' to display posts that have either of these tags or with '+' to display posts that have all of these tags.
fi: Erottele ',' näyttääksesi artikkelit, joissa on joku näistä avainsanoista tai '+' näyttääksesi artikkelit, joissa ovat kaikki nämä avainsanat.

en: Separate with ',' to display posts that have either of these terms or with '+' to display posts that have all of these tags.
fi: Erottele ',' näyttääksesi artikkelit, joissa on joku näistä avainsanoista tai '+' näyttääksesi artikkelit, joissa ovat kaikki nämä avainsanat.

en: Server time
fi: Palvelimen aika

en: Service
fi: Palvelut

en: Service Box
fi: Palvelu-laatikko

en: Set Image
fi: Aseta kuva

en: Set Images
fi: Aseta kuvia

en: Set Media
fi: Aseta media

en: Set Video
fi: Aseta video

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Shape
fi: Muoto

en: Short
fi: Lyhyt

en: Show All
fi: Näytä kaikki

en: Show Date and Comments
fi: Näytä päivämäärä ja kommentit

en: Show Featured Image
fi: Näytä artikkelikuva

en: Show animation
fi: Näytä animaatio

en: Show bullets
fi: Näytä luettelomerkit

en: Show button
fi: Näytä painike

en: Show hierarchy
fi: Näytä hierarkia

en: Show image caption
fi: Näytä kuvateksti

en: Show post counts
fi: Näytä artikkelin kävijälaskuri

en: Silver
fi: Hopea

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Size
fi: Koko

en: Skyline
fi: Taivaanranta

en: Slide
fi: Dia

en: Slider
fi: Kuvaesitys

en: Slideshow speed in seconds
fi: Kuvaesityksen nopeus sekunneissa

en: Slug
fi: Polkutunnus

en: Small
fi: Pieni

en: Smooth height
fi: Sileä korkeus

en: Social Buttons
fi: Some-painikkeet

en: Social Share Buttons
fi: Some-jakopainikkeet

en: Solid
fi: Yhtenäinen viiva

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Sort order
fi: Lajittelujärjestys

en: Space
fi: Tyhjä tila

en: Space around element (quick form). Click to set:
fi: Tyhjä tila elementtien ympärillä (nopea tapa). Napsauta asettaaksesi:

en: Space between borders and tab content
fi: Tila reunusten ja sisältö-välilehden välisssä

en: Spacing
fi: Välitys

en: Splash Screen
fi: Pop-Up

en: Square
fi: Neliö

en: Status
fi: Tila

en: Stepped Area Chart
fi: Porrasaluekaavio

en: Stretch
fi: Venytä

en: Style
fi: Tyyli

en: Styles:
fi: Tyylit:

en: Submit your CSS code to this field to add new styles to the theme.
fi: Lisää oma CSS-koodisi tähän kenttään lisätäksesi uusia tyylejä teemaan.

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Supported formats: .mp3, .m4a, .ogg, .wav
fi: Tuetut tiedostomuodot: .mp3, .m4a, .ogg, .wav

en: Tab
fi: Välilehti

en: Tab content
fi: Välilehden sisältö

en: Tab title
fi: Välilehden otsikko

en: Table
fi: Taulukko

en: Table data is empty.
fi: Taulukko on tyhjä.

en: Tablet Style
fi: Tablettityyli

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Tag Cloud
fi: Avainsanapilvi

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Taxonomy field
fi: Taksonomia-kenttä

en: Taxonomy term(s)
fi: Taksonomian ehdot

en: Term ID
fi: Nimeä tunnus

en: Terminate & Close
fi: Lopeta & sulje

en: Text
fi: Teksti

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text alignment
fi: Tekstin tasaus

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Text for the login link
fi: Teksti kirjaudu sisään -linkille

en: Text on the button
fi: Teksti painikkeessa

en: Text size
fi: Tekstin koko

en: The most recent comments
fi: Tuoreimmat kommentit

en: The most recent posts on your site
fi: Viimeisin arttikeli sivustollasi

en: The slideshow will start automatically when the page is loaded
fi: Kuvaesitys käynnistyy automaattisesti, kun sivu on latautunut

en: There are no Styles of this element. To apply style class from your stylesheet type it and press Enter.
fi: Tälle elementille ei ole tyylejä. Lisätäksesi tyyliluokan omasta stylesheetistasi, kirjoita se ja paina Enter

en: There are no menus
fi: Ei valikkoja

en: There are no sidebars
fi: Ei sivupalkkeja

en: There is no Content Block on this page template or Content Block Query Mode is set Custom Query. Add Content Block using the Headway Grid first or change Query Mode to Default Behaviour.
fi: Sivun mallipohjassa ei ole yhtään sisältökappaletta tai Content Block Query Mode on asetettu Custom Queryksi. Lisää sisältökappale käyttäen Headway-ruudukkoa tai vaihda Query Mode oletusasetuksiin.

en: There is no Content section on the template of this page. Make sure the page template is correct.
fi: Tämän sivun mallipohjassa ei ole yhtään sisältö-osaa. Varmista, että sivun mallipohja on oikea.

en: This Custom Style Name already exists.
fi: Tämä mukautetun fontin nimi on jo olemassa.

en: This content is for registered users only. Please %login%.
fi: Tämä sisältö on vain rekisteröityneille käyttäjille. Ole hyvä ja %login%.

en: This feature is only available in Pro version
fi: Tämä ominaisuus on käytössä vain Pro-versiossa

en: This message will see not logged in users
fi: Tämän viestin näkevät sisään kirjautumattomat käyttäjät

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Time zone
fi: Aikavyöhyke

en: Tip: <i>Using many font styles and character sets can slow down your webpage, so only select the ones you actually need on your webpage.</i>
fi: Vinkki: <i>Useiden fonttityylien ja merkistöjen käyttäminen voi hidastaa sivustoasi, joten valitse vain ne, joita oikeasti tarvitset sivustollesi.</i>

en: Title
fi: Otsikko

en: Title & text align right
fi: Otsikko & teksti tasataan oikealle

en: Title align right
fi: Otsikko tasaa oikealle

en: Title style
fi: Otsikkotyyli

en: Title, Featured Image, Content
fi: Otsikko, Artikkelikuva, Sisältö

en: Title, Image and Text
fi: Otsikko, Kuva ja Teksti

en: Title, Text
fi: Otsikko, Teksti

en: To find a specific address or location, just enter what you're looking for and press Enter
fi: Löytääksesi tietyn osoitteen tai sijainnin, kirjoita mitä etsit ja paina Enter

en: To spell check your entry, spell checking must be enabled in your browser.
fi: Jotta tekstiä voidaan oikolukea, tulee oikoluvun olla käytössä selaimessasi.

en: Top
fi: Yläosa

en: Top Border Width
fi: Yläreunan leveys

en: Top Left Border Radius
fi: Vasemman yläreunan pyöreys

en: Top Right Border Radius
fi: Oikean yläreunan pyöreys

en: Top to bottom
fi: Ylhäältä alas

en: Transparent background
fi: Läpinäkyvä tausta

en: Unknown MIME type
fi: Tuntematon MIME-tyyppi

en: Update
fi: Tallenna

en: Updating...
fi: Tallennetaan...

en: Url of the quoted author
fi: Lainauksen kirjoittajan url-osoite

en: Use 'Y' for years, 'O' for months, 'W' for weeks, 'D' for days, 'H' for hours, 'M' for minutes, 'S' for seconds. Upper-case characters for required fields and lower-case characters for display only if non-zero.
fi: Käytä 'Y':tä vuosille, 'O':ta kuukausille, 'W':tä viikoille, 'D':tä päiville, 'H':ta tunneille, 'M':ää minuuteille ja 'S':ää sekunteille. Käytä isoja kirjaimia vaadittuihin kenttiin ja pieniä kirjaimia näyttääksesi vain ei-nollalliset.

en: Use this widget to add one of your Widget Areas.
fi: Käytä tätä vimpainta lisätäksesi oma vimpain-alueesi.

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget.
fi: Käytä tätä vimpainta lisätäksesi mukauttamasi valikko vimpaimeksi.

en: User's local time
fi: Käyttäjän paikallinen aika

en: Valid (Lifetime)
fi: Voimassa oleva (elinikäinen)

en: Valid until
fi: Voimassa

en: Value should not be empty
fi: Arvon ei pitäisi olla tyhjä

en: Value should not be longer than 100 characters and not contain characters: \ "
fi: Arvon ei pitäisi olla enempää kuin 100 merkkiä, eikä sisältää merkkejä: \ "

en: Value should not be longer than 50 characters and consist of letters from a-z (LowerCase, UpperCase), characters: _ - .
fi: Arvon ei pitäisi olla enempää kuin 50 merkkiä ja sisältää muita kirjaimia kuin väliltä a-z (pienet ja isot kirjaimet) sekä merkkejä: _ - .

en: Vertical
fi: Pysty

en: Vertical Tabs
fi: Pystyvälilehdet

en: Vertical gap between posts
fi: Vertikaalinen väli artikkeleiden välissä

en: Video URL
fi: Videon verkko-osoite (URL)

en: Violet
fi: Violetti

en: Volume
fi: Tilavuus

en: Warm
fi: Lämmin

en: Wide Image
fi: Leveä kuva

en: Widgets Area
fi: Vimpaimet-alue

en: Width (%)
fi: Leveys (%)

en: WordPress Multisite
fi: WordPress Multisite:

en: WordPress Text
fi: WordPress-muokkain

en: You are about to edit the content created with the WordPress Editor. It is available as a single block and will be edited using the WordPress Editor
fi: Olet muokkaamassa sisältöä, joka on luotu WordPressin muokkaimella. Se on käytössäsi yhtenä kokonaisuutena ja muokataan WordPressin muokkaimella

en: You can set caption in media library
fi: Voit määrittää kuvatekstin mediakirjastossa

en: You have reached the maximum number of blocks available for this row
fi: Olet saavuttanut enimmäismäärän lohkoissa tälle riville

en: YouTube video URL:
fi: YouTube-videon verkko-osoite (URL):

en: Your browser is not supported. We recommend one of these supported browsers: <a href='http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new' target='_blank'>Firefox</a>, <a href='http://www.google.com/chrome' target='_blank'>Chrome</a>.
fi: Selaintasi ei tueta. Suosittelemme yhtä näistä selaimista: <a href='http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new' target='_blank'>Firefox</a>, <a href='http://www.google.com/chrome' target='_blank'>Chrome</a>.

en: Your most used tags in cloud format
fi: Eniten käyttämäsi avainsana pilvimuodossa

en: Your site WordPress Pages
fi: Sivustosi WordPress-sivut

en: Zoom
fi: Zoomaus

en: ex. http://yoursite.com/ or /blog
fi: esim. http://sinunsivustosi.fi/ tai /blogi

en: login
fi: kirjaudu sisään

en: no title
fi: ei otsikkoa

en: or
fi: tai

en: or choose one of the predefined layouts
fi: tai valitse yksi valmiiksi määritellyistä ulkoasuista

en: template
fi: malli
