WordPress - Plugins - MotoPress Content Editor - en to el_GR translation catalogue (601 entries)

en: Renew License
el_GR: Ανανέωση άδειας

en: Deactivate License
el_GR: Απενεργοποιήσει την άδεια χρήσης

en: Activate License
el_GR: Ενεργοποίηση άδειας

en: Action
el_GR: Δράση

en: Invalid
el_GR: Μη Έγκυρο

en: Expired
el_GR: Ληγμένο

en: Disabled
el_GR: Ανενεργό

en: Valid (Lifetime)
el_GR: Έγκυρο (διάρκεια για πάντα)

en: Valid until
el_GR: Ισχύει μέχρι

en: Inactive
el_GR: Ανενεργό

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Errors
el_GR: Σφάλματα

en: License Key
el_GR: Κλειδί άδειας χρήσης

en: This Custom Style Name already exists.
el_GR: Αυτό το προσαρμοσμένο όνομα στυλ, υπάρχει ήδη.

en: Custom Style Name can contain only latin letters, numbers, hyphens and underscores.
el_GR: Προσαρμοσμένο όνομα στυλ μπορεί να περιέχει μόνο λατινικά γράμματα, αριθμούς, ενωτικά και χαρακτήρες υπογράμμισης.

en: Enter Custom Style Name ex. HomePageHeader to use in Style selector and press Add Google Font button. Choose Font Family and styles of the created font style.
el_GR: Εισάγετε όνομα στυλ Custom ex. HomePageHeader να χρησιμοποιήσετε στον επιλογέα στυλ και πιέστε το κουμπί Προσθήκη Google γραμματοσειράς. Επιλέξτε οικογένεια γραμματοσειρών και στυλ από το στυλ της γραμματοσειράς που δημιουργήθηκε.

en: Add Google Font
el_GR: Προσθέστε Google γραμματοσειρά

en: Custom Style Name:
el_GR: Όνομα του προσαρμοσμένου στυλ:

en: Add New Font style:
el_GR: Προσθέστε νέα γραμματοσειρά στυλ:

en: Character sets:
el_GR: Σύνολο χαρακτήρων:

en: Styles:
el_GR: Στυλ:

en: Font Family
el_GR: Οικογένεια γραμματοσειράς

en: Remove
el_GR: Αφαίρεσε

en: Tip: <i>Using many font styles and character sets can slow down your webpage, so only select the ones you actually need on your webpage.</i>
el_GR: Συμβουλή: <i>χρησιμοποιώντας πολλά σύνολα χαρακτήρων και στυλ γραμματοσειρών μπορεί να επιβραδύνει την ιστοσελίδα σας, έτσι μόνο επιλέξτε αυτά που πραγματικά χρειάζεστε στο webpage σας.</i>

en: Convert shortcodes in excerpt to html
el_GR: Μετατροπή ολιγοψήφιους αριθμούς τηλεφώνου σε απόσπασμα σε μορφή html

en: Submit your CSS code to this field to add new styles to the theme.
el_GR: Υποβάλει τον κώδικα CSS σε αυτό το πεδίο για να προσθέσετε νέα στυλ στο θέμα.

en: To spell check your entry, spell checking must be enabled in your browser.
el_GR: Για ορθογραφικό έλεγχο στην εισοδο σας, πρέπει να ενεργοποιηθεί ο ορθογραφικός έλεγχος στον browser σας.

en: Check my spelling as I type
el_GR: Ορθογραφικός έλεγχος κατά την πληκτρολόγηση

en: WordPress Multisite
el_GR: Πολλές τοποθεσίες WordPress

en: Excerpt and More tag
el_GR: Απόσπασμα και περισσότερα tag

en: Custom CSS code:
el_GR: Προσαρμοσμένος κώδικας CSS:

en: Fixed Row Width
el_GR: Πλάτος της σταθερής γραμμής

en: Check spelling
el_GR: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Your browser is not supported. We recommend one of these supported browsers: <a href='http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new' target='_blank'>Firefox</a>, <a href='http://www.google.com/chrome' target='_blank'>Chrome</a>.
el_GR: Το πρόγραμμα περιήγησής σας δεν υποστηρίζεται. Προτείνουμε ένα από αυτά τα υποστηριζόμενα προγράμματα περιήγησης: <a href='http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new' target='_blank'> Firefox</a>, <a href='http://www.google.com/chrome' target='_blank'> Chrome</a>.

en: Error while installing the default set of Google Fonts.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εγκατάσταση του προεπιλεγμένου συνολου γραμματοσειρών Google.

en: Are you sure you want to delete preset "%presetLabel%"?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε προκαθορισμένες «%presetLabel%»;

en: Empty preset name is not allowed.
el_GR: Άδειο προκαθορισμένο όνομα δεν επιτρέπεται.

en: Rename Preset "%presetLabel%". Empty name is not allowed.
el_GR: Μετονομάστε το προκαθορισμένο «%presetLabel%». Κενό όνομα δεν επιτρέπεται.

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Rename
el_GR: Μετονομασία

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Save as ...
el_GR: Αποθήκευση ως ...

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Apply
el_GR: Εφαρμογή

en: Hover Style
el_GR: Hover στυλ

en: Mobile Style
el_GR: Κινητών στυλ

en: Tablet Style
el_GR: Στυλ Tablet

en: Desktop Style
el_GR: Στυλ στην επιφάνεια εργασίας

en: There are no presets.
el_GR: Δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις.

en: This feature is only available in Pro version
el_GR: Αυτό το χαρακτηριστικό γνώρισμα διατίθεται μόνο στην έκδοση Pro

en: There are no Styles of this element. To apply style class from your stylesheet type it and press Enter.
el_GR: Υπάρχουν καμία μορφή αυτού του στοιχείου. Για να εφαρμόσετε στυλ κλάσης από τον τύπο του στυλ σας και πιέστε το πλήκτρο Enter.

en: Click to set More tag here
el_GR: Κάντε κλικ για να ορίσετε περισσότερο tag εδώ

en: Click to remove More tag
el_GR: Κάντε κλικ για να καταργήσετε το περισσότερα tag

en: Set Images
el_GR: Επιλέξτε εικόνες

en: Set Video
el_GR: Ορίσετε βίντεο

en: Set Image
el_GR: Επιλέξτε εικόνα

en: Set Media
el_GR: Σετ πολυμέσων

en: Drag to stage to insert
el_GR: Σύρετε στο στάδιο για την εισαγωγή

en: Addons
el_GR: Πρόσθετα

en: Insert Read More tag
el_GR: Εισαγωγή Διαβάστε περισσότερα ετικέτα

en: Saving...
el_GR: Γίνεται αποθήκευση...

en: %postType% saved. <a href='%link%' target='_blank'>%preview%</a>
el_GR: %postType% Αποθηκεύτηκε. <a href='%link%' target='_blank'>%preview%</a>

en: Updating...
el_GR: Ενημέρωση...

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: The changes you made will be lost if you leave this page.
el_GR: Οι αλλαγές που κάνατε θα χαθούν αν φύγετε από αυτή τη σελίδα.

en: You are about to edit the content created with the WordPress Editor. It is available as a single block and will be edited using the WordPress Editor
el_GR: Είστε έτοιμοι να επεξεργαστείτε το περιεχόμενο που δημιουργήθηκε με το WordPress Editor. Είναι διαθέσιμο ως ενιαίο σύνολο και θα είναι δυνατή η επεξεργασία χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα επεξεργασίας WordPress

en: There is no Content section on the template of this page. Make sure the page template is correct.
el_GR: Δεν υπάρχει καμία ενότητα περιεχομένου στο πρότυπο αυτής της σελίδας. Βεβαιωθείτε ότι το πρότυπο σελίδας είναι σωστά.

en: There is no Content Block on this page template or Content Block Query Mode is set Custom Query. Add Content Block using the Headway Grid first or change Query Mode to Default Behaviour.
el_GR: Δεν υπάρχει κανένα περιεχόμενο μπλοκ σε αυτό το πρότυπο σελίδας ή περιεχομένου κατάσταση λειτουργίας ερωτήματος μπλοκ έχει οριστεί προσαρμοσμένου ερωτήματος. Προσθεσε Τμήμα περιεχομένου χρησιμοποιώντας το πλέγμα πρόοδου πρώτα ή αλλάξτε την κατάσταση λειτουργίας ερωτήματος στην προεπιλεγμένη συμπεριφορά.

en: You have no permission
el_GR: Δεν έχεις πρόσβαση

en: Access error
el_GR: Σφάλμα πρόσβασης

en: Nonce is invalid. Try to reload page
el_GR: Nonce δεν είναι έγκυρο. Προσπαθήστε να ξαναφορτωσετε τη σελίδα

en: Nonce error
el_GR: Nonce σφάλμα

en: Space around element (quick form). Click to set:
el_GR: Χώρος γύρω από το στοιχείο (γρήγορη φόρμα). Κάντε κλικ για να ορίσετε:

en: Predefined styles will appear here if plugin or theme provides ones. Hover the Eye icon to preview style.
el_GR: Προκαθορισμένα στυλ θα εμφανιστεί εδώ εάν plugin ή θέμα παρέχει αυτά. Τοποθετήστε το δείκτη στο εικονίδιο ματιού για να κάνετε προεπισκόπηση στυλ.

en: Predefined Styles:
el_GR: Προκαθορισμένες μορφές:

en: Bottom Right Border Radius
el_GR: Κάτω δεξιό περίγραμμα ακτίνα

en: Bottom Left Border Radius
el_GR: Κάτω αριστερό περίγραμμα ακτίνα

en: Top Right Border Radius
el_GR: Ακτίνα επάνω δεξιό περίγραμμα

en: Top Left Border Radius
el_GR: Ακτίνα επάνω αριστερό περίγραμμα

en: Border Color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος

en: Right Border Width
el_GR: Πλάτος του δεξιού περιγράμματος

en: Left Border Width
el_GR: Αριστερό περίγραμμα πλάτους

en: Bottom Border Width
el_GR: Κάτω πλάτος περιγράμματος

en: Top Border Width
el_GR: Επάνω περίγραμμα Πλάτος

en: Outset
el_GR: Εξ αρχής

en: Inset
el_GR: Ένθετο

en: Ridge
el_GR: Κορυφογραμμή

en: Groove
el_GR: Αυλάκωση

en: Double
el_GR: Διπλή

en: Dashed
el_GR: Διακεκομμένη

en: Dotted
el_GR: Διακεκομμένη

en: Solid
el_GR: Συμπαγής

en: Border Style
el_GR: Στυλ περιγράμματος

en: Margin Right
el_GR: Περιθώριο δεξιά

en: Margin Left
el_GR: Περιθώριο αριστερά

en: Margin Bottom
el_GR: Κάτω περιθώριο

en: Margin Top
el_GR: Πάνω περιθώριο

en: Padding Right
el_GR: Αναπλήρωση δεξιά

en: Padding Left
el_GR: Αναπλήρωση αριστερά

en: Padding Bottom
el_GR: Αναπλήρωση κάτω

en: Padding Top
el_GR: Αναπλήρωση επάνω

en: Scroll
el_GR: Κύλιση

en: Background Image Attachment
el_GR: Συνημμένο εικόνα ταπετσαρίας

en: Background Position Y (in %)
el_GR: Ταπετσαρία θέση Υ (in %)

en: Background Position X (in %)
el_GR: Ταπετσαρία θέση Χ (in %)

en: Background Image Position
el_GR: Θέση εικόνας ταπετσαρίας

en: Background Image Size
el_GR: Μέγεθος εικόνας ταπετσαρίας

en: No Repeat
el_GR: Χωρίς επανάληψη

en: Repeat Vertically
el_GR: Κατακόρυφα επαναλαμβανόμενες

en: Repeat Horizontally
el_GR: Οριζόντια επανάληψη

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Background Image Repeat
el_GR: Επανάληψη εικόνας ταπετσαρίας

en: Background Image
el_GR: Εικόνα ταπετσαρίας

en: Click Edit Element Style to apply style to this element only. Save style as Preset to apply to another elements. Predefined Styles may overwrite these values.
el_GR: Κάντε κλικ στην επιλογή Επεξεργασία στοιχείου στυλ για να εφαρμόσετε στυλ με αυτό μόνο το στοιχείο. Αποθηκεύσετε το στυλ ως προεπιλογής για να εφαρμόσετε σε ένα άλλο στοιχεία. Προκαθορισμένα στυλ μπορεί να αντικαταστήσει αυτές τις τιμές.

en: Element Style and Presets:
el_GR: Στοιχείο στυλ και προεπιλογές:

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: You have reached the maximum number of blocks available for this row
el_GR: Έχετε φτάσει το μέγιστο αριθμό των μπλοκ που είναι διαθέσιμη για αυτήν τη γραμμή

en: Insert
el_GR: Εισαγωγή

en: or choose one of the predefined layouts
el_GR: ή επιλέξτε ένα από τα προκαθορισμένα σχεδιαγράμματα

en: Click here to begin typing...
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να αρχίσετε να πληκτρολογείτε...

en: or
el_GR: ή

en: Drag objects from the left panel to this area to start working with them
el_GR: Σύρετε τα αντικείμενα από το αριστερό πλαίσιο σε αυτόν τον τομέα να αρχίσουν να λειτουργούν μαζί

en: Drag objects here
el_GR: Σύρετε τα αντικείμενα εδώ

en: Error while getting the palettes
el_GR: Σφάλμα παίρνοντας τις παλέτες

en: Older posts
el_GR: Παλαιότερες δημοσιεύσεις

en: Newer posts
el_GR: Νεότερα άρθρα

en: Featured Image left, Title, Content
el_GR: Προτεινόμενη εικόνα αριστερά, τίτλος, περιεχόμενο

en: Title, Featured Image, Content
el_GR: Τίτλος, Προτεινόμενη εικόνα, περιεχόμενο

en: Featured Image, Title, Content
el_GR: Προτεινόμενα εικόνα, τίτλος, περιεχόμενο

en: Table data is empty.
el_GR: Ο Πίνακας δεδομένων είναι κενός.

en: Audio source is empty.
el_GR: Πηγή ήχου είναι άδεια.

en: Nothing found. Please enter correct address.
el_GR: Τίποτα δεν βρέθηκε. Παρακαλούμε εισάγετε σωστή διεύθυνση.

en: Error while parsing the video URL
el_GR: Σφάλμα κατά την ανάλυση του URL του βίντεο

en: Incorrect video URL
el_GR: Εσφαλμένη διεύθυνση URL του βίντεο

en: Error while getting the video id
el_GR: Σφάλμα παίρνοντας το αναγνωριστικό βίντεο

en: List of images is empty. Select images.
el_GR: Λίστα των εικόνων είναι κενή. Επιλέξτε εικόνες.

en: template
el_GR: πρότυπα

en: An error occurred while removing temporary post
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη διαγραφή προσωρινών αναρτήσεων

en: Error while getting the attachment thumbnail
el_GR: Σφάλμα παίρνοντας τη μικρογραφία συνημμένο

en: Empty attachment or post type not equal 'attachment'
el_GR: Κενό συνημμένο ή δημοσίευση τύπου ίσο 'συνημμένο'

en: Attachment is not an image
el_GR: Επισυνάψη δεν ειναι φωτογραφία

en: Error getting the attachment image src
el_GR: Σφάλμα κατά τη λήψη συνημμένο εικόνα src

en: Google Fonts
el_GR: Google γραμματοσειρές

en: Product
el_GR: Προϊόν

en: Service
el_GR: Υπηρεσία

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Feature
el_GR: Λειτουργία

en: Landing
el_GR: Προσγείωση

en: Other
el_GR: Άλλο

en: Media
el_GR: Μέσα μαζικής ενημέρωσης

en: Grid
el_GR: Πλέγμα

en: Taxonomy
el_GR: Ταξινόμηση

en: Your most used tags in cloud format
el_GR: Οι πιο χρησιμοποιούμενες ετικέτες σε μορφή σύννεφο

en: Tag Cloud
el_GR: Σύννεφο ετικεττών

en: A search form for your site
el_GR: Μια φόρμα αναζήτησης για τον ιστότοπό σας

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Display item date?
el_GR: Εμφανίσει δημιουργιας με ημερομηνία;

en: Display item author if available?
el_GR: Εμφάνιση δημιουργίας συγγραφέα, εάν είναι διαθέσιμο;

en: Display item content?
el_GR: Εμφάνιση στοιχείον περιεχομένου;

en: How many items would you like to display?
el_GR: Πόσα στοιχεία θέλετε να εμφανίζει;

en: Items quantity
el_GR: Ποσότητα στοιχείων

en: Give the feed a title (optional)
el_GR: Δώστε στην τροφοδοσία έναν τίτλο (προαιρετικά)

en: Feed title
el_GR: Τίτλος τροφοδοσίας

en: Enter the RSS feed URL here
el_GR: Εισάγετε το RSS τροφή URL εδώ

en: RSS feed URL
el_GR: RSS τροφή URL

en: RSS
el_GR: Συνδρομή RSS

en: Number of Comments to show
el_GR: Αριθμός σχολίων προβολής

en: The most recent comments
el_GR: Τα πιο πρόσφατα σχόλια

en: Recent Comments
el_GR: Πρόσφατα σχόλια

en: Display post date?
el_GR: Ημερομηνία δημοσίευσης;

en: Number of Posts to show
el_GR: Αριθμός άρθρων προβολής

en: The most recent posts on your site
el_GR: Οι πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις στο site σας

en: Recent Posts
el_GR: Πρόσφατες δημοσιεύσεις

en: Page IDs, separated by commas.
el_GR: Σελίδα IDs, διαχωρισμένα με κόμματα.

en: Exclude
el_GR: Εξαίρεση

en: Page ID
el_GR: Αναγνωριστικό σελίδας

en: Page order
el_GR: Διάταξη σελίδων

en: Page title
el_GR: Τίτλος σελίδας

en: Sort by
el_GR: Ταξινόμιση ανά

en: Your site WordPress Pages
el_GR: Οι δικές σου σελίδες του WordPress site

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
el_GR: Σύνδεσης / Αποσύνδεσης, Δειαχειρηστης, τροφοδοτηση και WordPress συνδέσεις

en: Select Menu
el_GR: Επιλέξτε μενού

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτό το widget για να προσθέσετε ένα προσαρμοσμένο μενού σας ως ένα widget.

en: Custom Menu
el_GR: Προσαρμοσμένο μενού

en: There are no menus
el_GR: Δεν Υπάρχουν μενού

en: Show hierarchy
el_GR: Εμφάνιση με ιεραρχία

en: A list or dropdown of categories
el_GR: Μια λίστα ή μια αναπτυσσόμενη λίστα των κατηγοριών

en: A calendar of your site posts
el_GR: Ένα ημερολόγιο από τα άρθρα του site σας

en: Calendar
el_GR: Ημερολόγιο

en: Show post counts
el_GR: Εμφάνιση αρθρων μετρηση

en: Display as dropdown
el_GR: Εμφάνιση ως αναπτυσσόμενη λίστα

en: A monthly archive of your site posts
el_GR: Ένα μηνιαίο αρχείο του site των άρθρων

en: Archives
el_GR: Αρχεία

en: Select Area
el_GR: Επιλέξτε περιοχή

en: Use this widget to add one of your Widget Areas.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτό το widget για να προσθέσετε μία από τις περιοχές σας Widget.

en: Widgets Area
el_GR: Περιοχή widget

en: There are no sidebars
el_GR: Δεν υπάρχουν πλαϊνές μπάρες

en: - select -
el_GR: -Επιλέξτε-

en: Select slider from the list of sliders you created for this website.
el_GR: Επιλέξτε slider από τη λίστα των sliders που έχετε δημιουργήσει για αυτήν την ιστοσελίδα.

en: Select slider
el_GR: Επιλέξτε Slider

en: Effect of appearance
el_GR: Αποτέλεσμα απο την εμφάνιση

en: Icon animation
el_GR: Εικονίδιο κίνηση

en: Place icon on border
el_GR: Τοποθέτηση εικονιδίου στο πλαίσιο

en: Icon position
el_GR: Εικονίδιο θέση

en: Button animation
el_GR: Κουμπί κίνησης

en: Button icon alignment
el_GR: Κουμπί εικονίδιο στοίχισης

en: Button icon
el_GR: Εικονίδιο του κουμπιού

en: Button shape
el_GR: Σχήμα πλήκτρου

en: Button alignment
el_GR: Κουμπί Στοίχιση

en: Bottom
el_GR: Κάτω

en: Top
el_GR: Επάνω

en: Button position
el_GR: Θέση κουμπιού

en: Width (%)
el_GR: Πλάτος (%)

en: Outline
el_GR: Περίγραμμα

en: Flat
el_GR: Επίπεδο

en: Classic
el_GR: Κλασικό

en: Round
el_GR: Κυκλική

en: Shape
el_GR: Σχήμα

en: Justify
el_GR: Τακτοποίηση

en: Text alignment
el_GR: Στοίχιση κειμένου

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Subtitle
el_GR: Υπότιτλος

en: Call To Action
el_GR: Πρόσκληση σε λειτουργία

en: Buttons size
el_GR: Μέγεθος κουμπιά

en: Indent
el_GR: Εσοχή

en: Vertical
el_GR: Κάθετα

en: Horizontal
el_GR: Οριζόντια

en: Layout
el_GR: Διάταξη

en: Button Group
el_GR: Ομάδα κουμπιών

en: Custom button color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα για το κουμπί

en: Custom icon color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα για το κουμπί

en: Text color
el_GR: Χρώμα κειμένου

en: Custom text color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα για το κουμπί

en: List elements
el_GR: Στοιχεία λίστας

en: Georgian
el_GR: Γεωργιανά

en: Armenian
el_GR: Αρμενικά

en: Disc
el_GR: Δίσκος

en: List
el_GR: Λίστα

en: Button text color
el_GR: Κουμπί χρώμα κειμένου

en: Button background color
el_GR: Χρώμα ταπετσαρίας κουμπί

en: Button link
el_GR: Σύνδεσμος κουμπιού

en: Button text
el_GR: Κείμενο κουμπιού

en: Show button
el_GR: Εμφάνιση του κουμπιού

en: Rotate
el_GR: Περιστροφή

en: Grayscale
el_GR: Κλίμακα του γκρι

en: Icon effect
el_GR: Εικονίδιο αποτελέσματος

en: Icon background
el_GR: Εικόνα ταπετσαρίας

en: Image height
el_GR: Ύψος Εικόνας

en: Image size in pixels, ex. 50x50 or theme-registered image size. Note: the closest-sized image will be used if original one does not exist.
el_GR: Μέγεθος εικόνας σε pixel, π. χ. 50 x 50 ή μέγεθος εγγεγραμμένων θέμα εικόνας. Σημείωση: το πλησιέστερο μέγεθος εικόνας θα χρησιμοποιηθεί αν δεν υπάρχει το αρχικό.

en: Icon image size
el_GR: Μέγεθος εικόνας εικονιδίου

en: Icon image
el_GR: Εικονίδιο εικόνας

en: Wide Image
el_GR: Μεγάλη εικόνα

en: Image Icon
el_GR: Εικονίδιο εικόνας

en: Font Icon
el_GR: Γραμματοσειράς εικονίδιο

en: Media type
el_GR: Τύπος μέσου

en: Title & text align right
el_GR: Τίτλος & κείμενο με στοίχιση δεξιά

en: Title align right
el_GR: Τίτλος στοίχιση δεξιά

en: Centered
el_GR: Στο κέντρο

en: Service Box
el_GR: Κουτί υπηρεσίας

en: Once
el_GR: Μια φορά

en: Always
el_GR: Πάντα

en: Display
el_GR: Προβολή

en: Delay in milliseconds
el_GR: Καθυστέρηση σε χιλιοστά του δευτερολέπτου

en: Splash Screen
el_GR: Εμφανιζόμενη Οθόνη

en: Hide animation
el_GR: Απόκρυψη κίνησης

en: Show animation
el_GR: Εμφάνιση κίνησης

en: Box color
el_GR: Χρώμα πλαισίου

en: Background color
el_GR: Χρώμα ταπετσαρίας

en: <h1>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.</h1><p>Integer ac leo ut arcu dictum viverra at eu magna. Integer ut eros varius, ornare magna non, malesuada nunc. Nulla elementum fringilla libero vitae luctus. Phasellus tincidunt nulla erat, in consectetur ante ornare tempor. Curabitur egestas purus ac gravida malesuada. Vestibulum sit amet rhoncus nisi. Quisque porta enim eget nisi luctus accumsan. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.</p>
el_GR: <h1>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur κουκουβάγιες elit.</h1> <p>Ac ακέραιος leo ut arcu ρήση του γένους viverra στην Εε magna. Ακέραιος ut Έρως διάφορα, μη ornare magna, malesuada nunc. Nulla elementum fringilla libero σημείωμα luctus. Phasellus tincidunt nulla erat, σε consectetur ante ornare χ. Curabitur egestas purus ac gravida malesuada. Παρουσίαση sit amet rhoncus νησι. Quisque Πορτα enim ιδιωτικό νησί luctus accumsan. Interdum et malesuada φήμες ac Άντε ipsum primis στο faucibus.</p>

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Modal
el_GR: Μοντάλ

en: All
el_GR: Όλα

en: "View All" text
el_GR: «Προβολή όλων» κείμενο

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Second Filter Title
el_GR: Δεύτερος τίτλος φίλτρου

en: Categories
el_GR: Kατηγορίες

en: First Filter Title
el_GR: Πρώτος τίτλος φίλτρου

en: Divider
el_GR: Διαχωριστικό

en: Select Second Taxonomy
el_GR: Επιλέξτε δεύτερη ταξινόμηση

en: Select First Taxonomy
el_GR: Επιλέξτε πρώτη ταξινόμηση

en: Both
el_GR: Και τα δύο

en: Second Taxonomy
el_GR: Δεύτερη ταξινόμηση

en: First Taxonomy
el_GR: Πρώτη ταξινόμηση

en: Add taxonomy filter.
el_GR: Προσθέσετε φίλτρο ταξινομίσης.

en: Filter
el_GR: Φιλτράρισμα

en: Load More
el_GR: Φόρτωσε περισσότερα

en: Load More button text
el_GR: Φορτωση περισσότερα κουμπι κείμενο

en: Pagination
el_GR: Σελιδοποίηση

en: Load More Button
el_GR: Φορτωσε κουμπί Περισσότερα

en: Show All
el_GR: Εμφάνιση όλων

en: Display Style
el_GR: Εμφάνιση στυλ

en: Read more
el_GR: Περισσότερα

en: Post Read More link text
el_GR: Αρθρο Διαβάστε περισσότερα σύνδεσμος κειμένου

en: Show Date and Comments
el_GR: Εμφάνιση ημερομηνίας και σχόλια

en: Title style
el_GR: Στυλ τίτλου

en: Show Featured Image
el_GR: Εμφάνιση επιλεγμένης εικόνας

en: Vertical gap between posts
el_GR: Κατακόρυφο διάκενο μεταξύ των άρθρων

en: Post Style
el_GR: Δημοσίευση Στυλ

en: Separate with ','
el_GR: Ξεχωριστό με ','

en: IDs of posts
el_GR: Αναγνωριστικά των άρθρων

en: Build custom query according to <a href="http://codex.wordpress.org/Function_Reference/query_posts">WordPress Codex</a>. Example: post_type=portfolio&posts_per_page=5&orderby=title
el_GR: Δημιουργήστε προσαρμοσμένη αναζητηση σύμφωνα με τον <a href="http://codex.wordpress.org/Function_Reference/query_posts"> Κώδικα WordPress</a>. Παράδειγμα: post_type = χαρτοφυλάκιο & posts_per_page = 5 & orderby = τίτλος

en: Select post type to populate posts from
el_GR: Επιλέξτε τύπο δημοσιευσης για τη συμπλήρωση μηνυμάτων από

en: Post Type to show
el_GR: Δημοσίευση τύπος προβολής

en: IDs
el_GR: Ταυτότητες

en: Custom query
el_GR: Προσαρμοσμένη αναζήτηση

en: Simple
el_GR: Απλό

en: Choose query type
el_GR: Επιλέξτε είδος ερωτήματος

en: Query Type
el_GR: Τύπος ερωτήματος

en: Posts Grid
el_GR: Δημοσίευσης πλέγματος

en: First column left
el_GR: Πρώτη στήλη αριστερά

en: Data in each row separated by comma. Find out more about <a href='http://en.wikipedia.org/wiki/Comma-separated_values' target='_blank'>CSV format</a>.
el_GR: Δεδομένα σε κάθε γραμμή, διαχωρισμένα με κόμμα. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τη <a href='http://en.wikipedia.org/wiki/Comma-separated_values' target='_blank'> μορφή CSV</a>.

en: Table
el_GR: Πίνακας

en: Data in each row separated by comma
el_GR: Δεδομένα σε κάθε γραμμή, διαχωρισμένα με κόμμα

en: Data
el_GR: Δεδομένα

en: Transparent background
el_GR: Διαφανές φόντο

en: Comma separated HEX color values. Ex: #e0440e, #e6693e
el_GR: HEX χρωματικές τιμές διαχωρισμένες με κόμμα. Ex: #e0440e, #e6693e

en: Chart colors
el_GR: Χρωμάτων γράφημα

en: Donut Hole
el_GR: Ντόνατ τρύπα

en: Histogram
el_GR: Ιστόγραμμα

en: Line Chart
el_GR: Γράφημα γραμμών

en: 3D Pie Chart
el_GR: 3D γράφημα πίτας

en: Pie Chart
el_GR: Περιοχή γραφήματος

en: Stepped Area Chart
el_GR: Βηματοδότηση γράφημα περιοχής

en: Area Chart
el_GR: Περιοχή γραφήματος

en: Bar Chart
el_GR: Ραβδόγραμμα

en: Column Chart
el_GR: Γράφημα στηλών

en: Find out more about chart types at <a href='https://developers.google.com/chart/' target='_blank'>Google Charts</a>
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τους τύπους γραφήματος στο <a href='https://developers.google.com/chart/' target='_blank'> Google χάρτες</a>

en: Chart type
el_GR: Τύπος γραφήματος

en: Chart
el_GR: Γράφημα

en: Only registered users will see this content.
el_GR: Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες θα δουν αυτό το περιεχόμενο.

en: Content for logged in users
el_GR: Περιεχόμενο για τους συνδεδεμένους χρήστες

en: Text for the login link
el_GR: Κείμενο για το σύνδεσμο login

en: login
el_GR: είσοδος

en: Login link text
el_GR: Κείμενο σύνδεσης εισόδου

en: This message will see not logged in users
el_GR: Αυτό το μήνυμα θα το δουν η μη συνδεδεμένοι χρήστες

en: This content is for registered users only. Please %login%.
el_GR: Αυτό το περιεχόμενο είναι μόνο για εγγεγραμμένους χρήστες. Παρακαλώ %login%.

en: Message for not logged in users
el_GR: Μήνυμα για τους χρήστες δεν εχουν συνδεθεί

en: Members Content
el_GR: Περιεχόμενο μελών

en: Quote content
el_GR: Παραθέτω το περιεχόμενο

en: Url of the quoted author
el_GR: Διεύθυνση Url του εισηγμένου συγγραφέα

en: Cite url
el_GR: Αναφέρετε το url

en: Quote author name
el_GR: Παραθέτω το όνομα συγγραφέα

en: Cite
el_GR: Αναφέρω

en: Quote
el_GR: Παράθεση

en: Expand object to fill available width and height
el_GR: Αναπτύξτε το αντικείμενο για να συμπληρώσετε το διαθέσιμο πλάτος και ύψος

en: Fill available space
el_GR: Καλύψει το διαθέσιμο χώρο

en: Note: Most &lt;script&gt; embeds will only appear on the published site. We recommend using &lt;iframe&gt; based embed code
el_GR: Σημείωση: Οι περισσότεροι &lt; script &gt; ενσωματώνει θα εμφανίζονται μόνο σχετικά με τη δημοσιευμένη τοποθεσία. Σας συνιστούμε να χρησιμοποιείτε &lt; iframe &gt; βάση κώδικα ενσωμάτωσης

en: Paste HTML code
el_GR: Επικολλήστε κώδικα HTML

en: Embed
el_GR: Ενσωμάτωση

en: Space
el_GR: Χώρος

en: Zoom
el_GR: Μεγέθυνση

en: To find a specific address or location, just enter what you're looking for and press Enter
el_GR: Για να βρείτε μια συγκεκριμένη διεύθυνση ή θέση, απλά πληκτρολογήστε αυτό που ψάχνετε και πατήστε Enter

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Google Maps
el_GR: Χάρτες Google

en: Repeat when playback is ended
el_GR: Επαναλάληψη όταν τερματίζεται η αναπαραγωγή

en: Play file automatically when page is loaded
el_GR: Αυτόματη αναπαραγωγή των αρχείων, όταν η σελίδα φορτώνεται

en: Autoplay
el_GR: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Supported formats: .mp3, .m4a, .ogg, .wav
el_GR: Υποστηριζόμενες μορφές: .m4a, .ogg, .mp3, .wav

en: Select audio file from Media Library
el_GR: Επιλέξτε το αρχείο ήχου από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Audio File
el_GR: Αρχείο ήχου

en: Audio file URL
el_GR: Διεύθυνση URL του αρχείου ήχου

en: Media Library
el_GR: Βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: If your current browser does not support HTML5 audio or Flash Player is not installed, a direct download link will be displayed instead of the player
el_GR: Εάν το τρέχον πρόγραμμα περιήγησης δεν υποστηρίζει HTML5 ήχου ή δεν είναι εγκατεστημένο το Flash Player, ενα άμεσο μεταμορφωσης συνδεσης θα εμφανιστεί αντί για τον αναπαραγωγεα

en: Audio source
el_GR: Πηγή ήχου

en: Audio
el_GR: Ήχος

en: Paste the URL of a video (Vimeo or YouTube) you'd like to embed
el_GR: Επικολλήστε τη διεύθυνση URL του βίντεο (Vimeo ή το YouTube) που θέλετε να ενσωματώσετε

en: Video URL
el_GR: URL του βίντεο

en: Social Buttons
el_GR: Κοινωνικής δημοσιοποίησης κουμπιά

en: Volume
el_GR: Ένταση

en: Circular
el_GR: Εγκύκλιος

en: Plain
el_GR: Απλό

en: Social Share Buttons
el_GR: Κοινωνικής δημοσιοποίησης κουμπιά

en: Icon margin Bottom
el_GR: Εικονίδιο περιθωρίου κάτω

en: Icon margin Top
el_GR: Εικονίδιο περιθώριο κορυφή

en: Icon margin Right
el_GR: Εικονίδιο περιθώριο δεξιά

en: Icon margin Left
el_GR: Εικονίδιο περιθώριο αριστερά

en: Icon custom color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα εικονίδιου

en: Inherit
el_GR: Κληρονομούν

en: Icon size
el_GR: Μέγεθος εικονιδίων

en: Tab content
el_GR: Καρτέλα περιεχόμενου

en: Full width navigation
el_GR: Πλήρες πλάτος πλοήγησης

en: Navigation
el_GR: Πλοήγηση

en: Vertical Tabs
el_GR: Κατακόρυφες καρτέλες

en: Space between borders and tab content
el_GR: Διάστημα μεταξύ των συνόρων και περιεχόμενο καρτέλας

en: Tab
el_GR: Καρτέλα

en: Tab title
el_GR: Τίτλος καρτέλας

en: Tabs
el_GR: Καρτέλες

en: Active
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Open in WordPress Editor
el_GR: Άνοιγμα σε πρόγραμμα επεξεργασίας WordPress

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam eu hendrerit nunc. Proin tempus pulvinar augue, quis ultrices urna consectetur non.
el_GR: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur κουκουβάγιες elit. Nam nunc hendrerit της Εε. Πρωην tempus pulvinar augue, των ultrices μεγάλο consectetur μη.

en: Section content
el_GR: Περιεχόμενα ενότητας

en: Accordion Section
el_GR: Ακορντεόν ενότητα

en: Dark
el_GR: Σκούρο

en: Light
el_GR: Απαλή

en: Style
el_GR: Στύλ

en: Section title
el_GR: Τίτλος τομέα

en: Accordion
el_GR: Ακορντεόν

en: Spacing
el_GR: Αποστάσεις

en: Text size
el_GR: Μέγεθος κειμένου

en: Digits size
el_GR: Μέγεθος ψηφίων

en: Block size
el_GR: Μέγεθος μπλοκ

en: Text Color
el_GR: Χρώμα Κειμένου

en: Background Color
el_GR: Χρώμα ταπετσαρίας

en: Use 'Y' for years, 'O' for months, 'W' for weeks, 'D' for days, 'H' for hours, 'M' for minutes, 'S' for seconds. Upper-case characters for required fields and lower-case characters for display only if non-zero.
el_GR: Χρησιμοποιήστε 'Y' για χρόνια, 'Ο' για μήνες, 'W' για εβδομάδες, 'D' για μέρες, 'H' για ώρες, 'Μ' για λεπτά, 'S' για δευτερόλεπτα. Κεφαλαία χαρακτήρες για απαιτούμενα πεδία και πεζούς χαρακτήρες για την εμφάνιση μόνο εάν δεν είναι μηδέν.

en: Format
el_GR: Διαμόρφωση

en: User's local time
el_GR: Τοπική ώρα διακομιστή

en: Server time
el_GR: Χρόνος server

en: Time zone
el_GR: Ζώνη ώρας

en: Expiration Date
el_GR: Ημερομηνία λήξης

en: Countdown Timer
el_GR: Χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης

en: Appear
el_GR: Εμφανίζονται

en: Right to left
el_GR: Δεξιά προς τα αριστερά

en: Left to right
el_GR: Αριστερά προς τα δεξιά

en: Bottom to top
el_GR: Κάτω προς τα πάνω

en: Top to bottom
el_GR: Πάνω προς τα κάτω

en: Appearance effect
el_GR: Εμφάνιση αποτελέσματος

en: Icon background color
el_GR: Εικόνα ταπετσαρίας χρώμα

en: Icon background size
el_GR: Μέγεθος φόντο εικόνας

en: Outline Rounded
el_GR: Στρογγυλεμένο περίγραμμα

en: Outline Square
el_GR: Τετράγωνο περίγραμμα

en: Outline Circle
el_GR: Κύκλος περίγραμμα

en: Square
el_GR: Τετράγωνο

en: Circle
el_GR: Κύκλος

en: Background shape
el_GR: Σχήμα ταπετσαρίας

en: Font size in px
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς στο px

en: Icon custom size
el_GR: Προσαρμοσμένο μέγεθος εικονιδίων

en: Extra Large
el_GR: Πολύ μεγάλο

en: Icon color
el_GR: Χρώμα εικονιδίου

en: Select file from Media Library
el_GR: Επιλέξτε το αρχείο από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Download Button
el_GR: Κουμπί Λείψεις αρχείου

en: Rounded
el_GR: Στρογγυλεμένες

en: Icon indent
el_GR: Εικονίδιο εσοχής

en: Middle
el_GR: Μέση

en: Small
el_GR: Μικρό

en: Mini
el_GR: Μίνι

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Black
el_GR: Μαύρο

en: Dark Grey
el_GR: Σκούρο γκρι

en: Violet
el_GR: Βιολετί

en: Aqua Blue
el_GR: Υδρόχρωμα

en: Skyline
el_GR: Στον ορίζοντα

en: Green Grass
el_GR: Πράσινο γρασίδι

en: Olive Garden
el_GR: Ελαιώνας

en: Hot Summer
el_GR: Καυτό καλοκαίρι

en: Warm
el_GR: Θερμό

en: Pink Dreams
el_GR: Ροζ όνειρα

en: Red
el_GR: Κοκκινο

en: Silver
el_GR: Ασημί

en: Button color
el_GR: Χρώμα κουμπιού

en: Stretch
el_GR: Επέκταση

en: Icon alignment
el_GR: Εικονίδιο στοίχισης

en: Icon
el_GR: Εικόνα

en: ex. http://yoursite.com/ or /blog
el_GR: π.χ. http://yoursite.com/ ή/blog

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Button
el_GR: Κουμπί

en: Text on the button
el_GR: Κείμενο σχετικά με το κουμπί

en: Animation speed in milliseconds
el_GR: Ταχύτητα κίνησης σε κλάσματα δευτερόλεπτων

en: Slideshow speed in seconds
el_GR: Slideshow ταχύτητα σε δευτερόλεπτα

en: The slideshow will start automatically when the page is loaded
el_GR: Η παρουσίαση θα ξεκινά αυτόματα όταν φορτώνεται η σελίδα

en: Enable slideshow
el_GR: Ενεργοποίηση slideshow

en: Preview the page to view the animation
el_GR: Προεπισκόπηση σελίδας για εμφάνιση κίνησης

en: Edit Slides
el_GR: Επεξεργασία slides

en: Pause on hover
el_GR: Παύση όταν περνά το ποντίκι

en: Show bullets
el_GR: Εμφάνιση κουκκίδας

en: Animate the height of the slider smoothly for slides of varying height
el_GR: Δώσε κίνηση στο ύψος απο το ομαλά slider για τα slides τον διαφορετικών υψών

en: Smooth height
el_GR: Ομαλό ύψος

en: Fade
el_GR: Ξεθώριασμα

en: Animation type
el_GR: Τύπος κίνησης

en: Disable
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Auto rotate (s)
el_GR: Αυτόματη περιστροφή (s)

en: Enter links for each slide here. Divide links with linebreaks (Enter).
el_GR: Εισάγετε συνδέσμους για κάθε διαφάνεια, εδώ. Χωρίστε τις συνδέσεις με linebreaks (Enter).

en: Custom links
el_GR: Προσαρμοσμένες συνδέσεις

en: Original post
el_GR: Αρχική Δημοσίευση

en: Image position
el_GR: Θέση εικόνας

en: Title, Text
el_GR: Τίτλος, κείμενο

en: Title, Image and Text
el_GR: Τίτλου, εικόνας και κειμένου

en: Image, Title, Text
el_GR: Εικόνα, τίτλο, κείμενο

en: Content style
el_GR: Περιεχόμενο στυλ

en: Length of the Text
el_GR: Μήκος του κειμένου

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: Short
el_GR: Σύντομα

en: Post description
el_GR: Αρθρα Περιγραφή

en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

en: Post title
el_GR: Τίτλος Άρθρου

en: Descending
el_GR: Φθίνουσα σειρά

en: Ascending
el_GR: Αύξουσα σειρά

en: Sort order
el_GR: Σειρά ταξινόμησης

en: Menu order
el_GR: Διάταξη Μενού

en: Comment count
el_GR: Αρίθμηση σχολίων

en: Random
el_GR: Τυχαία

en: Modified
el_GR: Τροποποιήθηκε

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: ID
el_GR: Αναγνωριστικό

en: Order by
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Posts count
el_GR: Αρίθμηση Άρθρων

en: Separate with ',' to display posts that have either of these terms or with '+' to display posts that have all of these tags.
el_GR: Διαχωρίστε τα με ',' για να εμφανίσετε τις θέσεις που έχουν αυτούς τους όρους είτε με '+' για να εμφανίσετε τις θέσεις που έχετε όλες αυτές τις ετικέτες.

en: Taxonomy term(s)
el_GR: Οροι ταξινόμησης

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Slug
el_GR: Δυνατό χτύπημα

en: Term ID
el_GR: Όρος ID

en: Taxonomy field
el_GR: Πεδίο ταξινόμησης

en: Custom Taxonomy
el_GR: Προσαρμοσμένη ταξινόμηση

en: Separate with ',' to display posts that have either of these tags or with '+' to display posts that have all of these tags.
el_GR: Διαχωρίστε τα με ',' για να εμφανίσετε τις θέσεις που έχουν αυτές τις ετικέτες είτε με '+' για να εμφανίσετε τις θέσεις που έχετε όλες αυτές τις ετικέτες.

en: Display posts by tag slug
el_GR: Προβολή δημοσιευμάτων απο ετικέτες δυνατων χτυπημάτων

en: Separate with ',' to display posts that have either of these categories or with '+' to display posts that have all of these categories.
el_GR: Διαχωρίστε τα με ',' για να εμφανίσετε τις θέσεις που έχουν από τις κατηγορίες αυτές, είτε με '+' για να εμφανίσετε τις θέσεις που έχετε όλες αυτές τις κατηγορίες.

en: Display posts by category slug
el_GR: Προβολή δημοσιευμάτων από την κατηγορία δυνατων χτυπημάτων

en: Post types
el_GR: Τύποι Άρθρου

en: Posts Slider
el_GR: Κίνηση άρθρων

en: Attachment Page
el_GR: Σελίδες Συνημμένων

en: Columns count
el_GR: Μέτρημα στηλών

en: Organize Images
el_GR: Οργάνωση φωτογραφιών

en: Select images from Media Library
el_GR: Επιλέξτε μια εικόνα από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Grid Gallery
el_GR: Γκαλερί Πλέγματος

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Center
el_GR: Κέντρο

en: Left
el_GR: Αριστερό

en: Alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση

en: You can set caption in media library
el_GR: Μπορείς να ορίσεις λεζάντα στην βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Show image caption
el_GR: Εμφάνισε τις φωτογραφίας λεζάντα

en: Open link in new window (tab)
el_GR: Άνοιγμα συνδέσεων σε νέο παράθυρο ή καρτέλα

en: Link 'rel' value for your custom lightbox
el_GR: Σύνδεσμο «rel» τιμή για σας προσαρμοσμένη lightbox

en: Click on image to open the link. (ex. http://yoursite.com/)
el_GR: Κάντε κλικ στην εικόνα για να ανοίξετε το σύνδεσμο. (π.χ. http://yoursite.com/)

en: Media File
el_GR: Αρχείο πολυμέσων

en: Custom URL
el_GR: Προσαρμοσμένη διεύθυνση URL

en: Link to
el_GR: Σύνδεση με

en: Image size in pixels, ex. 200x100 or theme-registered image size. Note: the closest-sized image will be used if original one does not exist.
el_GR: Μέγεθος εικόνας σε pixel, π. χ. 200 x 100 ή μέγεθος εγγεγραμμένων θέμα εικόνας. Σημείωση: ο πλησιέστερος μεγέθους εικόνας θα χρησιμοποιηθεί αν δεν υπάρχει αρχικό.

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένο

en: Thumbnail
el_GR: Εικονίδιο

en: Medium
el_GR: Μεσαίο

en: Large
el_GR: Μεγάλο

en: Image size
el_GR: Μέγεθος εικόνας

en: Choose an image from Media Library
el_GR: Επιλέξτε μια εικόνα από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Select Image
el_GR: Επιλέξτε εικόνα

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Click the text box to add and edit your content or click Edit
el_GR: Κάντε κλικ στο πλαίσιο κειμένου για να προσθέσετε και να επεξεργαστείτε το περιεχόμενό σας ή κάντε κλικ στο κουμπί Επεξεργασία

en: Paragraph
el_GR: Παράγραφος

en: Inner Column
el_GR: Εσωτερική στήλη

en: Column
el_GR: Στήλη

en: Inner Row
el_GR: Εσωτερική γραμμή

en: Note: some styles may work at a live site only.
el_GR: Σημείωση: ορισμένα στυλ μπορεί να λειτουργούν σε μια ζωντανή περιοχή μόνο.

en: Row
el_GR: Γραμμή

en: Must start with a letter and contain dashes, underscores, letters or numbers
el_GR: Πρέπει να αρχίζει με ένα γράμμα και να περιέχει παύλες, χαρακτήρες υπογράμμισης, γράμματα ή αριθμούς

en: Element unique ID
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό στοιχείο

en: Contain
el_GR: Περιέχει

en: Cover
el_GR: Εξώφυλλο

en: Normal
el_GR: Κανονικό

en: Background size
el_GR: Μέγεθος φόντου

en: Background image moves slower than the foreground content
el_GR: Η Εικόνα φόντου κινείται πιο αργά από ό, τι το περιεχόμενο στο προσκήνιο

en: Select image for parallax effect
el_GR: Επιλέξτε την εικόνα για εφέ παράλλαξης

en: Select video from Media Library in webm, mp4 and ogg formats for cross-browser compatibility. Use <a href='http://www.mirovideoconverter.com/' target='_blank'>video converter</a> to convert your video
el_GR: Επιλέξτε βίντεο από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων στο webm, mp4 και ogg μορφές για πολλαπλή συμβατότητα browser. Χρησιμοποιήστε <a href='http://www.mirovideoconverter.com/' target='_blank'> βίντεο μετατροπέα</a> για να μετατρέψετε το βίντεό σας

en: Mute
el_GR: Σίγαση

en: Repeat
el_GR: Επανάληψη

en: Cover image will be extended automatically
el_GR: Η Εικόνα εξωφύλλου θα παραταθεί αυτόματα

en: Select image to cover video
el_GR: Επιλέξτε την εικόνα για την κάλυψη βίντεο

en: Paste the URL of YouTube video you'd like to embed
el_GR: Επικολλήστε το URL του YouTube βίντεο που θέλετε να ενσωματώσετε

en: YouTube video URL:
el_GR: Διεύθυνση URL του βίντεο YouTube:

en: Parallax
el_GR: Παράλλαξη

en: YouTube
el_GR: Youtube

en: Video
el_GR: Βίντεο

en: None
el_GR: Δεν έχει οριστεί

en: Full preview is available at the website only. Select 'Full-Width' style to stretch media to the website width.
el_GR: Πλήρη προεπισκόπηση είναι διαθέσιμη στο δικτυακό τόπο μόνο. Επιλέξτε «Πλήρους πλάτους» στυλ να τεντώσει τα media με το πλάτος της ιστοσελίδας.

en: Background:
el_GR: Φόντο:

en: Fill the height of the window
el_GR: Γεμίστε το ύψος του παραθύρου

en: Fixed
el_GR: Διορθώθηκε

en: Full
el_GR: Πλήρες

en: Auto
el_GR: Αυτόματη

en: Container Width:
el_GR: Πλάτος του κοντέινερ:

en: Unknown MIME type
el_GR: Άγνωστος τύπος MIME

en: Value should not be longer than 100 characters and not contain characters: \ "
el_GR: Οι τιμές δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερες απο 100 χαρακτήρες και να μην περιλαμβάνουν: \ "

en: Value should not be empty
el_GR: Οι τιμές δεν πρέπει να είναι κενές

en: Value should not be longer than 50 characters and consist of letters from a-z (LowerCase, UpperCase), characters: _ - .
el_GR: Οι τιμές δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερες απο 50 χαρακτήρες και πρεπει να περιέχουν γράμματα απο a-z (Μικρά και κεφαλαία), χαρακτήρες: _-.

en: Maybe you are not logged in or you have no permission
el_GR: Ίσως δεν είστε συνδεδεμένοι ή έχετε καμία άδεια

en: "Disable the visual editor when writing option" should be disabled in Your Profile settings to start page builder
el_GR: «Απενεργοποίησε τον visual editor όταν έχεις επιλογή γραψίματος» πρέπει να απενεργοποιηθεί στις ρυθμίσεις προφίλ σας για να ξεκινήσετε την κατασκευη της σελίδας

en: WordPress visual editor is required
el_GR: Απαιτείται visual editor WordPress

en: no title
el_GR: χωρίς τίτλο

en: Terminate & Close
el_GR: Τερματισμός & κλείσιμο

en: Update Preset
el_GR: Ενημερωμένη έκδοση προκαθορισμένο

en: Create Preset
el_GR: Δημιουργία Preset

en: Leave this field blank to generate name automatically.
el_GR: Αφήστε αυτό το πεδίο κενό για να δημιουργήσει αυτόματα το όνομα.

en: Preset Name:
el_GR: Όνομα υποδείγματος:

en: Save As Preset
el_GR: Αποθήκευση ως προεπιλογής

en: Create New Preset
el_GR: Δημιουργήστε νέο προκαθορισμένο

en: Choose Action:
el_GR: Επιλέξτε ενέργεια:

en: Inherit properties from preset
el_GR: Κληρονομήσει ιδιότητες από προκαθορισμένη ρύθμιση

en: Save Preset
el_GR: Αποθήκευση προεπιλογής

en: WordPress Text
el_GR: Wordpress κείμενο

en: Edit
el_GR: Έπεξεργασία

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Responsive Preview
el_GR: Δυναμική προεπισκόπηση

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Publish
el_GR: Δημοσίευση

en: Delete Object
el_GR: Διαγραφή του αντικειμένου

en: + Add
el_GR: + Προσθήκη

en: Post
el_GR: Ανάρτηση

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Duplicate Object
el_GR: Αντίγραφο του αντικειμένου
